Главная Новости
Наш интернет-провайдер О проекте Город Муниципалитет Городские службы Контролирующие органы СМИ
Каталог предприятий Магазины Рестораны, кафе Услуги Здравоохранение Образование Религия Спорт Культура и туризм Транспорт Банки Развлечения и досуг Авто, Мото Животный мир
Контакты Форум Досуг в Интернете Реклама на сайте Правила на сайте


Календарь
.
 
«    Май 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
Погода
.
 

Погода в Комсомольске

 
 
Курс валют
.
  Межбанковские РєСѓСЂСЃС‹ валют
 Налоговая: Податкові новини від 28 серпня
Добавил: pressman | 30 августа 2017 | Просмотров: 1380 | Комментариев: 0
 

6 мільйонів гривень військового збору надійшло до бюджету за 7 місяців поточного року від платників податків Горішньоплавнівського відділення Кременчуцької ОДПІ


Це на 1,8 млн. грн. або на 42 відсотки більше, ніж за аналогічний період минулого року (протягом січня-липня 2016 року було зібрано 4,2 млн. грн.)

Зокрема, у липні 2017 року перераховано 1,0 млн. грн. військового збору. В порівнянні з липнем 2016 року надходження збільшились на 200 тис. грн.

В Кременчуцькій ОДПІ відзначають стабільну динаміку надходжень «податку на підтримку армії» від представників усіх сфер економіки регіону.

В той же час, податківці закликають роботодавців дотримуватися вимог трудового законодавства, не використовувати працю неоформлених співробітників та своєчасно і в повному обсязі сплачувати відрахування з реальних заробітків працівників.

Будьмо справжніми патріотами, не на словах, а на ділі.

 

Кременчуцькою ОДПІ проведено семінар для платників податків


Основна тема семінару для платників податків, проведеного Кременчуцькою ОДПІ спільно з виконком Кременчуцької міської ради – дії платника у разі блокування податкової накладної. Дізнатися про податкові новації прийшло чимало суб’єктів господарювання, бухгалтерів та підприємців.

На початку заходу в.о. начальника Кременчуцької ОДПІ Андрій Якименко відмітив, що немає на даний час більш обговорюємих серед бізнесу податкових новація, ніж впровадження з 1 липня системи зупинення реєстрації податкових накладних.

Керівник податкової інспекції відмітив, що новий механізм, запроваджений для підвищення ефективності боротьби з ухиленнями від оподаткування та наголосив, що алгоритм моніторингу податкових накладних на "ризиковість" автоматизований, не передбачає суб'єктивного втручання. Аналізуються звітні показники платника податку, наявна податкова інформація, а також дані, подані до ДФС за визначеною формою, яка відображає специфіку господарської діяльності платника податку окремо по кожному виду економічної діяльності.

Запрошена для участі у семінарі начальник відділу адміністрування ПДВ та контролю за відшкодуванням ПДВ території обслуговування Кременчуцької ОДПІ управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Полтавській області Тетяна Дмитренко ознайомила з основними аспектами запровадження системи автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/ розрахунків коригування в ЄРПН (СМ КОР). Детально розповіла про порядок дій у разі отримання квитанції про зупинення податкової накладної.

- Якщо платник не згоден з зупиненням реєстрації податкової накладної, то може через Електронний кабінет платника подати всі документи для того, щоб спеціальна комісія при ДФС прийняла рішення про розблокування податкової накладної - відмітила Тетяна Валеріївна.

Фахівець звернула , що для унеможливлення впливу людського фактору на процес приймання документів Міністерством фінансів України внесено зміни до діючого наказу, якими передбачено подання повідомлень та документів на підтвердження реальності операцій по зупиненим податковим накладним виключно в електронному вигляді.

Під час семінару учасники обговорили проблемні питання, пов’язані з зупиненням реєстрації податкових накладних

Присутнім повідомили, що з 21 вересня запроваджена така форма роботи як щотижневі зустрічі фахівців ГУ ДФС області з бізнесом для вирішення їхніх проблемних питань.

Окрема увага під час семінару була приділена електронним сервісам ДФС.

Виконання податкових зобов'язань через Електронний кабінет платника, звітність у форматі online, звірка розрахунків з бюджетом, відкрита інформації з реєстрів про статус платника податків, його податкову репутацію – неповний перелік сучасних та зручних електронних сервісів ДФС, що дозволяють перевести спілкування з податковим інспектором у безконтактний режим, - повідомила присутнім заступник начальника відділу обслуговування платників Яна Капліна.

Вона відмітила, що на сьогоднішній день зусилля держави і фіскальної служби направлені на створення сприятливих умов для ведення підприємницької діяльності суб’єктами господарювання. Одним із спільних кроків на шляху до порозуміння між фіскальною службою та платниками податків є впровадження електронного документообігу.

Впровадження сучасних інформаційних технологій дозволяє зберегти дорогоцінний час для бізнесу шляхом уникнення черг в податкових інспекціях та заощадити кошти на придбання бланків і паперу.

Присутнім на семінарі розповіли, що Електронний кабінет реалізований у вигляді захищеного Інтернет-порталу для платників податків, робота в якому здійснюється у режимі реального часу та не вимагає використання жодного додаткового програмного забезпечення.

Електронний кабінет працює цілодобово, крім часу, необхідного для проведення технічного обслуговування. Вхід до Електронного кабінету платника здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП).

Також під час заходу присутнім нагадали про наближення граничного терміну сплати податку на нерухоме майно та плати за землю громадянами. Проінформували, що робити, якщо податкове повідомлення про сплату не отримано або ж воно надійшло з неправильними нарахуваннями.

 

 

Підприємства, які скористувалися послугами «конвертаційного» центру, не залишаться поза увагою податківців

 

Працівниками податкової міліції Кременчуцької ОДПІ в червні 2016 року було викрито «конвертаційний» центр, який діяв на території м. Кременчука і організатором якого був директор двох підприємств, мешканець м. Кременчука.

Нещодавно в ЗМІ було розміщено інформацію про те, що вказана особа, здійснюючи незаконне формування податкового кредиту підприємствам-вигодонабувачам, понесла покарання за вчинення кримінального правопорушення лише у вигляді штрафу в сумі 4250 грн.

Слід відмітити, що під час досудового розслідування між прокурором Кременчуцької місцевої прокуратури і обвинуваченим у присутності адвоката була укладена угода про визнання винуватості. Директор беззаперечно визнав себе винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.366 ч.1 КК України.

В ході розслідування даного кримінального провадження працівниками податкової міліції було відпрацьовано ряд вигоднабувачів даного «конвертаційного» центру за результатами чого по одному вигодонабувачу до єдиного реєстру досудових розслідувань внесено кримінальне провадження за ст. 212 ч.1 ККУ, по даному провадженню стягнуто до бюджету 172,0тис.грн., провадження направлено до суду для розгляду.

За результатами відпрацювання посадовими особами підприємств-вигодонабувачів подано уточнюючі розрахунки з ПДВ по взаємовідносинах з СГД, які входили до складу «конвертаційного» центру та сплачено до бюджету понад 80,0 тис.грн.

Працівниками податкової міліції отримано вирок суду який набрав законної силі і підтверджує незаконність дій директора вказаних підприємств, які були задіяні у незаконній схемі формування податкового кредиту з ПДВ. На підставі цього рішення суду на даний час проводиться подальше відпрацювання підприємств, які скористувалися послугами “конвертаційного” центру для формування податкового кредиту з ПДВ та ухилилися від сплати податків.

До уваги платників податку на нерухоме майно!

Кременчуцька ОДПІ на численні звернення громадян з приводу отриманих або не отриманих податкових повідомлень-рішень про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для оптимізації роботи з адміністрування зазначеного податку повідомляє таке.

У разі, якщо платнику податку не надійшло податкове повідомлення - рішення про сплату податку або надійшло, але з виявленими розбіжностями, відповідно до пп.266.7.3 ПКУ власник нерухомості має право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

- об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

- розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

- права на користування пільгою із сплати податку;

- розміру ставки податку;

- нарахованої суми податку.

Якщо ж при звірці виявляються розбіжності між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, орган фіскальної служби за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить протягом 10 робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним) (п.3 гл.9 розд. ІV Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 07.04.2016 №422).

Для тих громадян, які отримали податкові повідомлення – рішення та згідні з сумами податку, нарахованого контролюючими органами, інформуємо, що 29 серпня граничний термін сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Нагадаємо, що податкове зобов’язання за звітний рік з вказаного податку сплачується фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення за місцем розташування об'єкта оподаткування (пп.266.10.1 ПКУ).

Щодо відповідальності за несплату податку повідомляємо наступне. Якщо сума грошового зобов’язання розраховується органами фіскальної служби, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому ПКУ (п. 54.5ПКУ).

Додамо, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу, передбаченого в п.126.1 ПКУ. Тобто, при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу, а при затримці більше 30 календарних днів, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми такого боргу.

Підсумовуючи викладене, Кременчуцька ОДПІ запрошує власників нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, в яких відсутнє право на пільгу та які не отримали податкові повідомлення – рішення або отримали їх з розбіжностями завітати до Центрів обслуговування платників та пред’явити оригінали документів щодо об’єктів нерухомості, які знаходяться у їх власності, для проведення звірки.

 

 

Обмеження при застосуванні спрощеної системи оподаткування фізичними особами

 

Кременчуцька ОДПІ нагадує, що не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп суб’єкти господарювання - фізичні особи - підприємці, які здійснюють:

- діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора);

- обмін іноземної валюти;

- виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин);

- видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння);

видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення;

- діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України від 07 березня 1996 року № 85/96-ВР «Про страхування», сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розд. III Податкового кодексу України;

- діяльність з управління підприємствами;

- діяльність з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності) та зв’язку (крім діяльності, що не підлягає ліцензуванню);

- діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;

- діяльність з організації, проведення гастрольних заходів;

А також фізичні особи – підприємці

- які здійснюють технічні випробування та дослідження, діяльність у сфері аудиту;

- які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів;

- страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів;

- фізичні особи - нерезиденти;

- платники податків, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

 

 

Скасовано подання довідки про проведення декларування валютних цінностей, доходів та майна

 

Кременчуцька ОДПІ інформує, що згідно змін, передбачених наказом Міністерства фінансів України від 24.05.2017 №524, які набрали чинності 21 липня 2017 року Довідка про проведення декларування валютних цінностей, доходів та майна, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, що була затверджена наказом Міністерства фінансів України від 25.12.1995 №207, втратила чинність та вже не потрібна для прийняття до митного оформлення експортно-імпортних вантажів, проведення банківських операцій з валютними цінностями уповноваженими банками України, а також здійснення інших видів зовнішньоекономічної діяльності.

У той же час продовжує діяти вимога стосовно надання інформації щодо декларування валютних цінностей, доходів та майна суб’єктами підприємницької діяльності Національному банку України та контролюючим органам за місцем знаходження таких суб'єктів.

 

 

Критерії подання спрощеної податкової декларації

з податку на прибуток

 

Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що 15.08.2017 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 09 серпня 2017 року № 592 «Про затвердження Порядку переходу платників податку на прибуток підприємств до подання спрощеної податкової декларації з такого податку та форми спрощеної податкової декларації з податку на прибуток підприємств, який оподатковується за ставкою 0 відсотків відповідно до пункту 44 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України» (далі - Постанова).

Пунктом 44 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі - Кодекс) визначено, що на період до 31 грудня 2021 року застосовується ставка 0 відсотків для платників податку на прибуток, у яких річний дохід, визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період, не перевищує 3 мільйонів гривень та розмір нарахованої за кожний місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) кожному з працівників, які перебувають з платником податку у трудових відносинах, є не меншим як 2 мінімальні заробітні плати, розмір якої встановлено законом, та які відповідають одному із таких критеріїв:

а) утворені в установленому законом порядку після 01 січня 2017 року;

б) діючі, у яких протягом трьох послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення пройшло менше трьох років) щорічний обсяг доходів задекларовано в сумі, що не перевищує 3 мільйонів гривень, та у яких середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду становила від 5 до 20 осіб;

в) які були зареєстровані платниками єдиного податку в установленому законодавством порядку в період до 01 січня 2017 року та у яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становив до 3 мільйонів гривень та середньооблікова кількість працівників становила від 5 до 50 осіб.

Постановою визначено, що платники податку на прибуток підприємств, які відповідають критеріям, визначеним пунктом 44 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу, і мають право застосовувати ставку податку 0 відсотків, за результатами кожного звітного (податкового) періоду складають спрощену податкову декларацію із зазначеного податку за встановленою формою та подають її контролюючому органові у строк, встановлений Кодексом для річного звітного (податкового) періоду.

У разі коли за результатами звітного (податкового) періоду відсутні підстави для застосування ставки податку на прибуток підприємств 0 відсотків, платники податку подають контролюючому органові податкову декларацію із зазначеного податку в порядку, встановленому Кодексом.

Постанову опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр» від 15.08.2017 №151.

З текстом Постанови можна ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

 

 

Як скористатись правом на податкову знижку

 

Платник податку на доходи фізичних осіб має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року – це визначено статтею 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року. Тобто, декларування доходів фізичних осіб здійснюється не лише в цілях сплати податку до бюджету, а й для повернення платникам сум податку на доходи фізичних осіб, надмірно сплаченого з їх заробітної плати в минулому податковому році.

Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначає п.166.3 ст.166 ПКУ, до них, зокрема, відносяться:

- частина процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом;

- кошти або вартість майна, перерахованих (переданих) у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям;

- кошти, сплачені вищим та професійно-навчальним закладам за здобуття освіти платником податку або членом його сім’ї першого ступеня споріднення;

- кошти, сплачені закладам охорони здоров’я за послуги з лікування платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення;

- витрати на сплату страхових платежів та пенсійних внесків, сплачені недержавним пенсійним фондам, банківським установам;

- витрати на оплату допоміжних репродуктивних технологій, державних послуг по усиновленню дитини;

- витрати на переобладнання транспортного засобу на використання біопалива;

- витрати на будівництво (придбання) доступного житла.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема: квитанціями; платіжними дорученнями; фіскальними або товарними чеками; прибутковими касовими ордерами; копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

Отже, для реалізації права на податкову знижку фізичній особі - платнику податку необхідно заповнити та подати до 31 грудня декларацію про майновий стан та доходи та копії відповідних документів, що підтверджують понесені витрати.

Бланки податкових декларацій та консультації по їх заповненню надаються платникам податку в Центрі обслуговування платників.

 

 

Чи зобов’язані платники ПДВ подавати податкові декларації за періоди, протягом яких господарська діяльність не проводилася?

 

Згідно із п. 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2275-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Водночас, абзацом другим п. 40.1 ст. 40 ПКУ передбачено, що у разі якщо іншими розділами ПКУ або законами з питань митної справи визначається спеціальний порядок адміністрування окремих податків, зборів, платежів, використовуються правила, визначені в іншому розділі або законі з питань митної справи.

Так, відповідно до п. 200.4 ст. 200 ПКУ при від’ємному значенні суми, розрахованої згідно з п. 200.1 ст. 200 ПКУ, така сума:

а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до ПКУ) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200 прим. 1.3 ст. 200 прим. 1 ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу –

б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200 прим. 1.3 ст. 200 прим. 1 ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету,

в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Підпунктом 5 п. 5 розд. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 (далі – Порядок), визначено, що сума від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 19.1 + рядок 20.3 податкової декларації з податку на додану вартість (далі – декларація)), відображається у рядку 21 Декларації та переноситься до рядка 16.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду.

Пунктом 9 розділу ІІІ Порядку передбачено, що декларація подається платником за звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ.

Таким чином, якщо платником податку господарська діяльність протягом звітного (податкового) періоду не проводилась, але такий платник податку має суми від’ємного значення попередніх періодів, що підлягають відображенню в декларації звітного (податкового) періоду, то Декларація за такий звітний (податковий) період подається.

У разі якщо платником податку господарська діяльність протягом звітного (податкового) періоду не проводилась та відсутні показники, які підлягають декларуванню (в тому числі суми від’ємного значення попередніх періодів), то декларація за такий звітний (податковий) період на підставі п. 49.2 ст. 49 ПКУ не подається.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 101).

 

 

Орендар будівлі, споруди, нежитлового приміщення у багатоквартирному жилому будинку не є платником плати

за землю

 

Орендар будівлі, споруди (їх частини), нежитлового приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку не є платником плати за землю до бюджету.

Водночас під час укладання договору оренди будівлі, споруди (їх частини), нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку за домовленістю сторін до складу орендної плати може бути віднесено плату за користування земельною ділянкою.

Відповідно до п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (далі – орендна плата).

Згідно зі ст.ст. 269, 270 ПКУ платниками земельного податку (далі – податок) є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктом оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру (п. 286.1 ст. 286 ПКУ).

Пунктом 288.2 ст. 288 ПКУ визначено, що платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (п. 288.1 ст. 288 ПКУ).

З урахуванням викладеного, сплачувати до бюджету плату за землю повинні суб’єкти плати за землю (платники) – власники земельних ділянок та землекористувачі, в тому числі орендарі земельних ділянок.

Водночас згідно із ст. 796 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV зі змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) одночасно з правом найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) наймачеві надається право користування земельною ділянкою, на якій вони знаходяться, а також право користування земельною ділянкою, яка прилягає до будівлі або споруди, у розмірі, необхідному для досягнення мети найму. У договорі найму сторони можуть визначити розмір земельної ділянки, яка передається наймачеві. Якщо розмір земельної ділянки у договорі не визначений, наймачеві надається право користування усією земельною ділянкою, якою володів наймодавець.

При цьому ст. 797 ЦКУ визначено, що плата, яка справляється з наймача будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), складається з плати за користування нею і плати за користування земельною ділянкою.

Таким чином, під час укладання договору оренди будівлі, споруди (їх частини), нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку за домовленістю сторін до складу орендної плати може бути віднесено плату за користування земельною ділянкою.

Довідково: Загальнодоступний інформаційно – довідковий ресурс (категорія 112.01).

 

 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

Понеділок, 28 серпня 2017 року

Останній день сплати

 • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за липень.

 

Вівторок, 29 серпня 2017 року

Останній день подання

 • податкової декларації з податку на прибуток підприємств виробниками сільськогосподарської продукції за період з 01.07.2016 по 30.06.2017

 

Останній день сплати

 • плати за землю фізичними особами за липень***
 • податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичними особами***

_______________
*** Плата за землю та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Середа, 30 серпня 2017 року

Останній день сплати

 • акцизного податку за липень
 • ПДВ за липень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю
 • податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за липень
 • податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за липень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки
 • військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за липень
 • плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за липень
 • рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за липень
 • рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за липень
 • рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами територією України за липень
 • рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України за липень

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

  
 
 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 
Комментарии (0)  Распечатать
 
Панель управления
логин :  
пароль :  
   
   
Регистрация
Напомнить пароль?
 

           Реклама
. 

Яндекс.Метрика