Главная Новости
Наш интернет-провайдер О проекте Город Муниципалитет Городские службы Контролирующие органы СМИ
Каталог предприятий Магазины Рестораны, кафе Услуги Здравоохранение Образование Религия Спорт Культура и туризм Транспорт Банки Развлечения и досуг Авто, Мото Животный мир
Контакты Форум Досуг в Интернете Реклама на сайте Правила на сайте


Календарь
.
 
«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
 
Погода
.
 

Погода в Комсомольске

 
 
Курс валют
.
  Межбанковские РєСѓСЂСЃС‹ валют
 Налоговая: Податкові новини від 6 березня
Добавил: pressman | 7 марта 2017 | Просмотров: 1592 | Комментариев: 0
 

Податкова інспекція запрошує на семінар «ЗАРПЛАТА -2017»

 

Кременчуцька ОДПІ запрошуєбухгалтерів і керівників підприємств взяти участь у безкоштовному семінарі-практикумі, організованому спільно згромадською організацію «Всеукраїнський бухгалтерський клуб» та Полтавськимпредставництвом Групи компаній «Баланс», який відбудеться 14 березня (вівторок) 2017 року об 11:00 за адресою: м.Кременчук, вул. Троїцька, 76(актовий зал).

На семінарі будуть розглянуті такі актуальні питання:

- Нарахування заробітної плати у 2017 році за новими правилами. Мінімальна зарплата.

- Оподаткування зарплатних виплат: ПДФО, військовий збір, ЄСВ;

- Відповідальність та перевірки дотримання трудового законодавства;

- Правильні кадрові документи – на захисті від штрафів за порушення трудового законодавства

- Нововведення, актуальні роз’яснення та перспективи на найближче майбутнє

У семінарі візьмуть участь провідні спеціалісти Кременчуцької ОДПІ та основний лектор – Антон Янко, лектор-експерт громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерський клуб», переможець Всеукраїнського конкурсу «Кращий бухгалтер України».

Попередня реєстрація ОБОВ’ЯЗКОВА! Щоб узяти участь у семінарі, необхідно заповнити електронну форму-анкету перейшовши за посиланням: https://goo.gl/eChX9v

Телефони для довідок: (0536) 74-07-20, 0536) 74-23-90 – Кременчуцька ОДПІ, (056)370-44-25, (093) 434-08-60

 


Внесок платників Горішньоплавнівського відділення Кременчуцької ОДПІ до бюджету склав

163,8 млн. гривень податків і зборів

 

У січні-лютому цього року до Зведеного бюджету України Горішньоплавнівським відділенням Кременчуцькою ОДПІ забезпечено збір податків і зборів у сумі 163,8 млн. грн. – зазначає заступник начальника Кременчуцької ОДПІ – начальник Горішньоплавнівського відділення Іван Павленко.

Зокрема, до державного бюджету за два місяці цього року забезпечено надходжень в сумі 76,5 млн. гривень. За основними платежами, які формують державний бюджет, мобілізовано: рентної плати за користування надрами – 45,8млн.грн., податку на доходи фізичних осіб – 13,5млн.грн., податку на додану вартість – 12,7млн.грн., військового збору – 1,5млн.грн., екологічного податку – 2,6млн.грн., рентної плати за спеціальне використання води – 0,4млн.грн.

До місцевого бюджету з початку року платниками податків Горішньоплавнівського відділення сплачено 87,3млн. гривень, в т.ч. податку на доходи фізичних осіб – 39,0млн.грн., рентної плати за користування надрами – 15,3млн.грн., плати за землю – 14,3млн.грн., екологічного податку – 10,6млн.грн., акцизного податку з реалізації підакцизних товарів – 2,2млн.грн., єдиного податку – 4,3млн.грн.

 

 

В ЦЕНТРІ ОБСЛУГОВУВАННЯ ПЛАТНИКІВ ГОРІШНЬОПЛАВНІВСЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ ОДПІ

НАДАНО МАЙЖЕ 1 ТИСЯЧУ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

 

Центром обслуговування платників надається комплекс адміністративних, консультативних, інформаційних послуг та здійснюється прийом податкової звітності та вхідної кореспонденції.

Протягом січня – лютого 2017 року в Центрі обслуговування платників Горішньоплавнівського відділення Кременчуцької ОДП надано 977 адміністративних послуг.

Серед наданих адміністративних послуг найбільшу кількість складають послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків – 673 звернення; отримання витягів з реєстру платників єдиного податку – 81 звернення; реєстрація платником єдиного податку – 61 заява; перереєстрація установи в Реєстрі неприбуткових установ та організацій - – 28 звернень.

 


Щоб стати «спрощенцем» з другого кварталу – подайте заяву


Останній день подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з 1 квітня 2017 року та розрахунку доходу за попередній календарний рік – 16 березня 2017 року (пп. 298.1.4 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).

Відзначимо, що суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

 

 

До уваги платників податку на додану вартість!

З 1 березня оновлено форми податкової накладної та звітності з ПДВ

 

Кременчуцька ОДПІ інформує про те, що наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 № 276 внесені зміни до деяких нормативно - правових актів Міністерства України, які регламентують ведення податкового обліку та звітності з податку на додану вартість.

Так, у новій редакції викладено форму податкової накладної та внесені зміни до Порядку її заповнення, затвердженому наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307.

Також, у новій редакції затверджено форму податкової декларації з ПДВ, уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням помилки та розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, незареєстрованим як платник ПДВ та внесені зміни по Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженому наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21.

Відповідно до пункту 5 наказу №276 він набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.

Враховуючи те, що наказ №276 опубліковано 28.02.2017 (Урядовий кур’єр), він набрав чинності 1 березня 2017 року.

Пунктом 3 Порядку заповнення податкової накладної передбачено, що усі податкові накладні підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) за формою, чинною на день такої реєстрації.

Разом з тим, з метою створення комфортних умов для платників податку на додану вартість, а також доопрацювання програмного забезпечення для формування і подання податкових накладних/розрахунків коригування до реєстрації в ЄРПН (у зв’язку із внесенням вказаних змін), податкові накладні/розрахунки коригування прийматимуться до реєстрації в ЄРПН за новою формою (у редакції наказу №276) починаючи з 16 березня 2017 року.

До вказаної дати податкові накладні/розрахунки коригування реєструються в ЄРПН за старою формою (до внесення змін наказом №276).

 

 

Дотації для сільськогосподарських товаровиробників

 

Кременчуцька ОДПІ доводить до відома, що наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 року №275 затверджено форми Заяв на внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру отримувачів бюджетної дотації та про зняття сільськогосподарського товаровиробника з реєстрації як отримувача бюджетної дотації.

Заява про внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру отримувачів бюджетної дотації подається протягом 5 календарних днів після граничного терміну подання податкової звітності з податку на додану вартість в електронній формі або паперовому вигляді, тобто вперше таку заяву можна буде подати в період з 21.03.2017 року до 25.03.2017 року.

Слід звернути увагу, що платником у Розділі 6 Заяви проводиться розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів, яка має становити не менше 75 відсотків вартості всіх товарів, поставлених ним протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.

Про розрахунку питомої ваги платником зазначаються операції з постачання сільськогосподарської продукції (сільськогосподарських товарів), зазначених у групах 1–24 згідно з УКТ ЗЕД, якщо такі товари (продукція) вирощуються (відгодовуються, збираються, виробляються,) безпосередньо виробником цих товарів (продукції), а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах).

Відзначимо, що до сільськогосподарської продукції (товарів) також належать відходи, отримані при виробництві сільськогосподарської продукції (товарів), визначених у групах 1-24 УКТ ЗЕД, зокрема органічні добрива (гній, перегній, пташиний послід, а також полова, бадилля тощо).

 

 

Перелік основних видів доходів, при отриманні яких у громадян виникає обов’язок подання податкової декларації про майновий стан і доходи

 

Кременчуцька ОДПІ нагадує, що триває деклараційна кампанія – 2017, за якою окремі категорії фізичних осіб:

- - зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2016 рік (далі – Декларація) та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) за ставками 18%, або 5% і військового збору (далі – ВЗ) за ставкою 1,5%;

- - мають право подати Декларації для отримання податкової знижки.

Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, які види доходів, отримані протягом звітного року, зобов’язані декларувати фізичні особи. До таких доходів, які підлягають обов’язковому декларуванню за наслідками 2016 року, належать, зокрема:

- доходи, отримані від особи, яка не є податковим агентом, крім випадків прямо передбачених Податковим кодексом України (особами, які не є податковими агентами, вважаються нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності) (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- іноземні доходи (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- окремі види оподатковуваних доходів (прибутків), що не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати податковими агентами, але не є звільненими від оподаткування (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- операції з цінними паперами, деривативами та корпоративними правами, випущеними в інших, ніж цінні папери, формах, крім доходу від операцій, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.40 і 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 ПКУ (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- доходи фізичних осіб – підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування), отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- доходи, отримані протягом календарного року від провадження незалежної професійної діяльності (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- доходи від здавання в оренду нерухомого майна, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, крім доходів від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- сума заборгованості платника податку за укладеним ним цивільно-правовим договором, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50% місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, крім сум податкової заборгованості, за якими минув строк позовної давності (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- основна сума боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі, якщо його сума перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року. При цьому кредитор повідомив платника податку – боржника шляхом направлення рекомендованого листа з повідомленням про вручення або шляхом укладення відповідного договору, або надання повідомлення боржнику під підпис особисто про прощення (анулювання) боргу (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва), що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, що перевищує 2 гектари при умові отримання таких доходів від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- при продажу власної продукції тваринництва груп 1 – 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, якщо їх сума сукупно за рік перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- цільова благодійна допомога у вигляді коштів, яка не використана протягом строку, встановленого умовами такої допомоги, але не більше 12 календарних місяців, наступних за місяцем отримання такої допомоги, за винятком отримання благодійної допомоги у вигляді ендавменту (пожертва коштів чи майна) (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- сума отриманої благодійної допомоги платників податку, визначених підпунктом 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 ПКУ, у сумі, що сукупно протягом звітного (податкового) року перевищує 1000 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника – фізичної чи юридичної особи, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір, установлений абзацом першим підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 ПКУ (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- доходи від операцій з продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими не був сплачений податок, у разі, якщо такі доходи підлягають оподаткуванню (ставка ПДФО 5%, ВЗ – 1,5%);

- при операціях з продажу (обміну) резидентами об’єктів рухомого майна у разі, якщо таким платником податків не сплачено податок до нотаріального вчинення дії або дія вчинена безпосередньо в сервісних центрах МВС та при умові, що такі доходи підлягають оподаткуванню (ставка ПДФО 5%, ВЗ – 1,5%);

- при успадкуванні (даруванні) резидентами майна від осіб, що не є членами сім’ї спадкодавця-резидента першого ступеня споріднення у разі, якщо таким платником податків не сплачено податок до нотаріального вчинення дії (ставка ПДФО 5%, ВЗ – 1,5%);

- при успадкуванні (даруванні) резидентами майна від спадкодавця-нерезидента (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- отримання у власність майна за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно (ставка ПДФО 5%, ВЗ – 1,5%).

Звертаємо увагу на те, що з 2017 року (за наслідками 2016 року) вже немає обов’язку подавати річну Декларацію, якщо протягом року отримувалися доходи від двох і більше податкових агентів.

Податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2016 рік слід подати не пізніше 03 травня 2017 року.

Консультацію щодо заповнення декларації про майновий стан і доходи можна отримати у Центрах обслуговування платників Кременчуцької ОДПІ.

 

 

Акцизний податок – новації 2017


Кременчуцька ОДПІ нагадує, що відповідно Закону України від 20.12.2016 №1791-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році" внесено значні зміни стосовно оподаткування акцизним податком. Далі докладніше про них.

З 1 березня 2017 року підвищилися ставки акцизного податку на алкогольні напої, які маркуються марками акцизного податку - тобто міцністю вище 8,5 відсотки:

на горілку та лікеро-горілчані напої - на 20 відсотків - та складе 126,96грн. в розрахунку за 1 літр 100-відсоткового спирту;

на кріплені вина та вермути - на 12 відсотків - 8,02 грн. за 1 літр
напою;

на вина ігристі, вина газовані, шампанське - на 12 відсотків - 11,65
грн. за 1 літр напою.

Незмінною ставка акцизного податку залишилась тільки на вина виноградні натуральні.

Стрибок акцизів, безперечно, призведе до підвищення цін на алкогольну продукцію.Так, пляшка горілки 0,5 літра з вмістом спирту 40 відсотків подорожчає нa 5 - 10грн.

Зміни в податковому законодавстві торкнулись також тютюнових виробів, специфічна ставка на які з 1 січня п. р. зросла на 40 відсотків. Адвалорна ставка залишається на попередньому рівні - 12 відсотків.

Мінімальне податкове зобов'язання з акцизного податку за 1000 штук сигарет (як з фільтром, так і без фільтру) зросло на 40 відсотків та склало 596,05 грн. В роздрібну ціну кожної пачки сигарет (20 шт.) входить акциз в розмірі щонайменше 11,92 грн. (до 1 січня 2017 року - 8,52 грн., до 1 січня 2016 poкy - 6,08 грн.).

Таким чином, пачка сигарет подорожчає щонайменше на 4 грн.

З 01.01.2017 скасовується акцизний податок з роздрібного продажу пального - не оподатковується акцизним податком пальне, відпущене через АЗС/АГЗС (фізичний відпуск).

При цьому збільшуються ставки акцизного податку на пальне для виробників, імпортерів та осіб, що реалізують пальне (для останніх - при перевищенні обсягів реалізації над обсягами придбання):

для бензинів - на 25 відсотків, ставка акцизного податку складає 213,5 євpo зa 1000 літрів;

для дизельного пального встановлюється єдина ставка акцизу - - 139,5 євро за 1000 літрів (до 1 січня п. р. - 95 євро або 125,5 євро за 1000 літрів в залежності від виду пального);

для скрапленого газу (пропан, бутан та інші гази - 52 євро за 1000 літрів).

З 1 січня 2017 року не застосовуються штрафи за неподання або несвоєчасне подання звіту про обсяги обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів до суб'єктів господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами.

Звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів щомісячно до 10 числа повинні подавати суб'єкти господарювання, які отримали ліцензії на виробництво та/або оптову торгівлю цією продукцією.

Новацією є встановлення з 1 січня 2017 року плати за ліцензію на оптову торгівлю пивом для його виробників у розмірі 30,0 тис. грн. - якщо обсяги виробництва за рік не перевищують 3000 гектолітрів (300 тис. літрів). До 1 січня п. р. виробники пива сплачували 500,0 тис. грн. за ліцензію на право оптової торгівлі своєю продукцією.

 

 

Оновлено Державний реєстр РРО

 

Кременчуцька ОДПІ інформує, що наказом Державної фіскальної служби України від 17.02.2017 № 102 "Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій" (далі – наказ №102) затверджено новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.

В оновленому Державному реєстрі міститься 78 реєстраторів розрахункових операцій (далі –РРО), дозволених до первинної реєстрації, та 70 РРО, первинна реєстрація яких заборонена.

Крім того, наведено перелік РРО, виключених із Державного реєстру в 2016-2017 роках, експлуатація яких не дозволяється у зв’язку з незабезпеченням передачі до ДФС копій розрахункових документів.

Державний реєстр РРО доповнено спеціалізованим електронним контрольно-касовим реєстратором операцій із купівлі-продажу інвалюти – КСТ-В2 із версією внутрішнього програмного забезпечення В2-1 (позиція 78 Державного реєстру РРО).

Наказом №102 визнано таким, що втратив чинність, наказ ДФС України від 14.12.2016 №1019 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій».

 


Податковий календар


Четвер, 9 березня 2017 року

Останній день подання

  • звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за лютий (форма № 1-РС)
  • звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за лютий (форма № 2-РС)
  • звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за лютий (форма № 3-РС)
  • звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі за лютий (форма № 1-ОА)
  • звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі за лютий (форма № 1-ОТ)

Пятниця, 10 березня 2017 року

Останній день сплати

  • податку на прибуток підприємства платниками, у яких податковий період дорівнює календарному року, за 2016 р.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

  
 
 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 
Комментарии (0)  Распечатать
 
Панель управления
логин :  
пароль :  
   
   
Регистрация
Напомнить пароль?
 

           Реклама
. 

Яндекс.Метрика