Главная Новости
Наш интернет-провайдер О проекте Город Муниципалитет Городские службы Контролирующие органы СМИ
Каталог предприятий Магазины Рестораны, кафе Услуги Здравоохранение Образование Религия Спорт Культура и туризм Транспорт Банки Развлечения и досуг Авто, Мото Животный мир
Контакты Форум Досуг в Интернете Реклама на сайте Правила на сайте


Календарь
.
 
«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
 
Погода
.
 

Погода в Комсомольске

 
 
Курс валют
.
  Межбанковские РєСѓСЂСЃС‹ валют
 Налоговая: Податкові новини від 6 лютого
Добавил: pressman | 8 февраля 2017 | Просмотров: 2208 | Комментариев: 0
 

У січні платники Комсомольського відділення перерахували до бюджетів усіх рівнів 39,2 млН. грн. податкових платежів

та 9,6 млн. грн. ЄСВ

 

У першому місяці 2017 року Комсомольським відділенням Кременчуцької ОДПІ забезпечено надходження у бюджети усіх рівнів (без урахуванням ЄСВ) 39 млн. 206 тис.грн., що на 6 млн. 443тис.грн. більше, ніж у січні 2016 року.

Так, до Державного бюджету впродовж січня 2017 року спрямовано 11,6млн. грн. Січневі надходження поточного року до місцевого бюджету склали 27,6млн. грн., а це на 7млн. грн. більше фактичних надходжень за підсумками січня 2016 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 9,6млн. грн. , а це на 889 тис.грн. більше ніж у січні 2016 року.

 

 

Податкова міліція виявила підприємство, яке ухилилося від сплати ЄСВ на суму понад 600 тис.грн.

 

Працівниками податкової міліції Кременчуцької ОДПІ в січні поточного року встановлено, що посадові особи одного з підприємств м.Кременчука умисно не сплачують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Про це повідомляє перший заступник начальника Кременчуцької ОДПІ Станіслав Савченко.

За фактом ухилення від сплати єдиного внеску посадовими особами підприємства в сумі понад 600тис.грн. до Єдиного державного реєстру досудових розслідування внесено кримінальне провадження, що кваліфікується за ч.2 ст. 212-І КК України за фактом ухилення від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

В зв’язку з повним погашенням завданих державі збитків по кримінальному провадженню в сумі понад 800тис.грн. кримінальне провадження направлено до суду для вирішення питання щодо звільнення посадових осіб підприємства від кримінальної відповідальності.

 


Про декларування доходів, отриманих громадянами від здавання житла в оренду, йшлося на семінарі з керівниками ОСББ

 

Фахівці Кременчуцької ОДПІ провели семінар для керівників та бухгалтерів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) з метою роз’яснення основних аспектів практичного застосування норм податкового законодавства та інформування громадськості з питань подання податкової декларації про майновий стан і доходи, отримані протягом 2016 року.

Відкрила семінар заступник начальника ОДПІ Ірина Година, яка проінформувала про проведення кампанії декларування громадянами доходів, отриманих в 2016 році. Відмітила, що положеннями Податкового кодексу визначено обов’язок платника податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію, а також сплатити з таких доходів податок та військовий збір.

Тобто, громадяни, які отримували у минулому 2016 році доходи не від податкових агентів, зокрема, від здавання житла в оренду, надання послуг репетиторства іншим громадянам, отримали іноземний дохід (робота за кордоном) тощо зобов’язані до 1 травня цього року, надати податкову декларацію в якій відобразити суму отриманого доходу, суму сплаченого протягом звітного року податку та податкового зобов'язання. Сума податкового зобов'язання з податку на доходи та військового збору, зазначена в податковій декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня.

Ірина Година відмітила, що не зважаючи на те, що обов’язок сплати податків визначений законодавством, на даний час не досить популярним серед містян залишається декларування доходів, отриманих від здавання житла в оренду, надання послуг репетиторства, проведення ремонтних робіт тощо. Вона закликала керівників ОСББ в межах партнерських відносин долучитися до деклараційної кампанії – 2017, проводити агітаційно-просвітницьку роботу щодо декларування доходів громадянами, які здають житло, надають послуги репетиторства, надають послуги з ремонту, тощо.

Під час семінару окрема увага була приділена питанню підвищення розмірів заробітних плат та легалізація найманої праці. Завідувач сектору адміністрування податку на доходи фізичних осіб Наталія Кухто звернула увагу присутніх на санкції, передбачені за порушення виплати заробітної плати, зокрема у разі виявлення порушень мінімальних державних гарантій в оплаті праці. А саме ОСББ потрапляють до підприємств цієї категорії (нараховують заробітну плату працівникам на рівні нижчому за законодавчо встановлений розмір - 3200грн. Інформація про всі підприємства, які нараховують заробітну плату працівникам на рівні нижчому за законодавчо встановлений розмір, буде передаватися органам виконавчої влади та територіальним органам держпраці.

Нагадали податківці і про сплату податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, що сплачується фізичними особами. Так, у 2017 році податок на нерухоме майно з житлової та нежитлової нерухомості, фізичними особами буде сплачуватись за 2016 рік, за умовами та по ставках, які прийняті на 2016 рік. По житловій нерухомості 1% від мінімальної заробітної плати, яка була прийнята на 1 січня 2016 року - 1378,00грн. (тобто 13,78 грн. за 1 кв.м.

Не залишилися поза увагою і нововведення для неприбутківців в 2017 році. Заступник начальника управління податків і зборів з юридичних осіб Вікторія Яскевич проінформувала присутніх про зміни законодавства щодо неприбуткових організацій з 1 січня 2017 року та, акцентувала увагу на продовженні перехідного періоду для переведення неприбуткових організацій із старого Реєстру до нового та приведення статутних документів у відповідність до вимог Податкового кодексу. Зокрема, якщо раніше це потрібно було зробити до 1 січня 2017 року то тепер цей термін продовжений до 1 липня 2017 року.

Завершення семінару відбулось у форматі запитань - відповідей та активної дискусії. Учасники заходу адресували податківцям низку запитань щодо порушених тем, на які отримали лаконічні відповіді.

 

 

УВАГА: Декларацію з рентної плати подаємо

за оновленою формою

 

Наказом Мінфіну України від 07.11.2016 р. № 927 внесено зміни до власного наказу від 17.08.2015 р. № 719, якими оновлено форму декларації з рентної плати.

Вперше за оновленою формою необхідно звітувати за ІV квартал 2016 р. та за січень 2017 р.

Граничні терміни подання декларації:

9 лютого - за ІV квартал 2016 р.:

 • рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів;
 • рентної плати за спеціальне використання води;
 • рентної плати за користування надрами без рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини.

20 лютого - за січень 2017 р. з розрахунком:

 • рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
 • рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;
 • рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;
 • рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України.

Оновлену форму декларації слід також використовувати для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди.

 

Отримали спадщину чи подарунок – подайте декларацію про майновий стан і доходи

 

Кременчуцька ОДПІ нагадує, що громадянам, які у 2016 році отримували доходи в результаті прийняття ними у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, необхідно подати до органу фіскальної служби за місцем реєстрації декларацію про майновий стан і доходи.

Відповідно до ст. 174 Податкового кодексу України при оподаткуванні спадщини чи подарунку застосовуються такі ставки податку на доходи фізичних осіб: нульова ставка, 5%, а також 18%.

За нульовою ставкою оподатковується, зокрема, вартість власності, отриманої від члена сім'ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені).

Ставка 5% застосовується для будь-якого майна, отриманого від осіб, що не є членами сім’ї першого ступеня споріднення.

Якщо ж спадщину отримує спадкоємець від спадкодавця-нерезидента або спадкоємець-нерезидент від спадкодавця-резидента, ставка податку становить 18%.

У податковій декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік громадяни відображають суму отриманого доходу за звітний рік та визначають податкове зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб за одною із вказаних ставок та військового збору 1,5%.

Громадяни, які одержали дохід у вигляді спадщини чи подарунку, котрий оподатковується за нульовою ставкою податку, не зобов’язані подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Останній день подання декларації за 2016 рік для громадян, які зобов’язані подати декларації – 3 травня 2017 року.

 

 

Про деякі сервіси «Електронного кабінету платника»


У рамках кампанії декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців для фізичних осіб в «Електронному кабінеті платника» функціонують такі електронні сервіси:

«Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді»

Сервіс створено з метою забезпечення зручності платників, які бажають отримати відомості про доходи в електронному вигляді.

Для цього фізичній особі з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП) необхідно у розділі «Подання заяв, запитів для отримання інформації» особистого кабінету створити та направити відповідний запит. Запит для отримання відомостей про доходи формується виключно фізичними особами – платниками податків для отримання інформації про себе. Звертаємо увагу, що відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (по квартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення.

Детально ознайомитись з Порядком отримання відомостей про доходи можна на офіційному веб-порталі ДФС у рубриці: Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді за посиланням http://sfs.gov.ua./fizichnim-osobam/vidomosti-doxid.

«Декларація про майновий стан і доходи в електронному вигляді»

Фізичні особи у відкритій частині «Електронного кабінету платника» можуть заповнити, зберегти та роздрукувати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація), а у розділі «Введення звітності» особистого кабінету з використанням ЕЦП можуть подати декларацію в електронному вигляді. Безкоштовно отримати ЕЦП можна в акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС.

Нагадуємо, що з 1 січня 2017 року запроваджено нову форму декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016 №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».

Матеріали роз’яснювального характеру з питань декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2016 року, розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС у банері «Декларування доходів громадян».

 

 

Щодо періоду, за який необхідно сплатити ЄСВ у разі припинення підприємницької діяльності

 

Фізична особа – підприємець позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою (частина восьма статті 4 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»), а отже і позбавляється статусу платника єдиного внеску.

Таким чином, останнім періодом, за який необхідно сплатити єдиний внесок, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.

У разі припинення діяльності фізичні особи – підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов'язані подати самі за себе Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (пункт 8 розділу ІІІ Порядку).

Термін сплати зобов’язань, визначених фізичною особою –підприємцем або особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, у Звіті з позначкою «ліквідаційний», настає в день подання такого Звіту, відповідно єдиний внесок необхідно сплатити до дати подання Звіту включно.

Крім цього, зняття з обліку фізичних осіб – підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, здійснюється органами доходів і зборів на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, а осіб, які провадять незалежну професійну діяльність – за їхньою заявою, після проведення передбачених законодавством перевірок платників, звірення розрахунків та проведення остаточного розрахунку.

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця або особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, така особа користується правами, виконує обов’язки та несе відповідальність, що передбачені для платника єдиного внеску в частині діяльності, яка здійснювалася нею як фізичною особою-підприємцем або особою, яка провадить незалежну професійну діяльність.

 

 

Податковий календар

Четвер, 9 лютого 2017 року

 

Останній день подання

 • звіту про суми податкових пільг за IV квартал 2016 р.
 • податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2016 р. платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу*
 • розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності, за 2016 р.
 • розрахунку податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складення окремого балансу фінансово-господарської діяльності, за 2016 р. платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу
 • розрахунку податку на прибуток постійного представництва нерезидента, визначеного шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7, за ІV квартал 2016 р. платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу
 • декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України, у тому числі спільному підприємству з іноземними інвестиціями, і знаходяться за її межами, за IV квартал 2016 р.
 • податкової декларації з ПДВ за IV квартал 2016 р. платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу
 • заяви про вибір квартального звітного (податкового) періоду з ПДВ у 2017 р.
 • податкової декларації про майновий стан і доходи фізичними особами — підприємцями, які застосовують загальну систему оподаткування за 2016 р.
 • податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за IV квартал 2016 р. (форма № 1ДФ)
 • звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску фізичними особами — підприємцями, в тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування за себе, за 2016 р. (форма № Д5 (річна))
 • податкової декларації платника єдиного податку юридичними особами та фізичними особами — підприємцями, віднесеними до третьої групи за 2016 р.
 • податкової декларації рентної плати за ІV квартал 2016 р. з розрахунком:

рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів;

рентної плати за спеціальне використання води;

рентної плати за користування надрами без рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини

 • податкової декларації екологічного податку за ІV квартал 2016 р.
 • податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів за 2016 р.
 • податкової декларації туристичного збору за 2016 р.
 • звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за січень (форма № 1-РС)
 • звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за січень (форма № 2-РС)
 • звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за січень (форма № 3-РС)
 • звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі за січень (форма № 1-ОА)
 • звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі за січень (форма № 1-ОТ)

____________
*Згідно з п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність (крім малих підприємств) у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.

Останній день сплати

 • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами — підприємцями (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) за 2016 р.

Кременчуцька ОДПІГоловного управління

ДФС у Полтавській області 
 
 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 
Комментарии (0)  Распечатать
 
Панель управления
логин :  
пароль :  
   
   
Регистрация
Напомнить пароль?
 

           Реклама
. 

Яндекс.Метрика