Главная Новости
Наш интернет-провайдер О проекте Город Муниципалитет Городские службы Контролирующие органы СМИ
Каталог предприятий Магазины Рестораны, кафе Услуги Здравоохранение Образование Религия Спорт Культура и туризм Транспорт Банки Развлечения и досуг Авто, Мото Животный мир
Контакты Форум Досуг в Интернете Реклама на сайте Правила на сайте


Календарь
.
 
«    Март 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Погода
.
 

Погода в Комсомольске

 
 
Курс валют
.
  Межбанковские РєСѓСЂСЃС‹ валют
 Налоговая: Податкові новини від 16 січня
Добавил: pressman | 17 января 2017 | Просмотров: 1572 | Комментариев: 0
 

Минулого року платники податків Комсомольського відділення

на оборону України перерахували майже 16 мільйонів гривень військового збору

 

15,8 мільйонів гривень військового збору сплачено до бюджету у 2016 році платниками податків Комсомольського відділення Кременчуцької ОДПІ.

Важливо, що виконання індикативного завдання забезпечено на рівні 103,7 відсотків, додатково до держбюджету надійшло 562,9 тисяч гривень військового збору.

За словами керівника відділення Івана Павленка позитивна динаміка сплати військового збору підтверджує, що роботодавці розуміють важливість цих коштів для української армії і поступово «детінізуються» виплачені громадянам доходи.

У цілому, від початку впровадження сплати військового податку (з 3 серпня 2014 року) платники податків міста сплатили на реформування Збройних Сил України 42,6млн.грн. військового податку. У 2015 році ця сума складала 20,3млн. грн., у 2014 році – 6,5млн.грн. – робить акцент Іван Павленко.

 

 

Податківці роз’яснюють податкові новації 2017


Кременчуцька ОДПІ розпочала широку масово-роз’яснювальну роботу щодо останніх змін податкового законодавства. Адже обізнаний підприємець – це сумлінний платник, який вчасно і податки сплачує, і діяльність свою веде у законодавчому полі.

Днями фахівці Кременчуцької ОДПІ взяли участь у семінарі, який відбувся у виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради.

Керівник Кременчуцької ОДПІ Андрій Якименко, виступаючи на семінарі особливу увагу приділив змінам податкового законодавства щодо спрощеної системи оподаткування, сплаті ЄСВ, та таким важливим для усього суспільства питанням - підвищення мінімальної заробітної плати, легалізація трудових відносин, здійснення контролю в сфері трудових відносин.

Під час семінару заступник начальника відділу обслуговування платників Кременчуцької ОДПІ Яна Капліна висвітлила найбільш актуальні для бізнесменів питання та проінформувала щодо загальних новацій у податковому законодавстві, які набрали чинності з 1 січня 2017 року згідно Закону України від 21 грудня 2016 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні)».

Учасників семінару мали змогу отримати відповіді на свої питання. Особливо підприємців цікавило: нарахування єдиного соціального внеску, коли працівник працює неповний робочий день, якщо підприємець є пенсіонером, інвалідом або «мамою у декретній відпустці», проведення «рейдів» з виявлення неоформлених працівників тощо.

Кременчуцька ОДПІ прагне досягти порозуміння з бізнесом та платниками податків і надалі планує проведення роз’яснень новацій законодавства під час різного роду заходів роз’яснювального характеру, зокрема семінарів, практикумів, тренінгів, «гарячих ліній» тощо.

 

 

Платники податків отримали в ЦОП Комсомольського відділення

 Кременчуцької ОДПІ майже 4 тисячі адмінпослуг

 

Як свідчить аналітика протягом 2016 року в ЦОП Комсомольського відділення Кременчуцької ОДПІ надано 3 700 адміністративних послуг, за якими зверталися громадяни і представники бізнесу.

Майже половина з наданих послуг – 2 163 - це видача картки платника податків або внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків.

До речі, видача картки платника податків - незмінно найбільш популярна адмінпослуга серед жителів міста Горішні Плавні протягом року.

Щодо решти наданих послуг, то друге та третє місце за популярністю посіли послуги з реєстрації платника єдиного податку та надання витягу з реєстру платників єдиного податку. Цих послуг станом на 31.12.2016 надано 351 та 382 відповідно.

Нагадаємо, що Центром обслуговування платників Комсомольського відділення надається комплекс адміністративних, консультативних та інформаційних послуг. Нині у Центрі обслуговування платників можна отримати 17 безоплатних адміністративних послуг. Для зручності платників кожна послуга має інформаційну картку, в якій зазначено інформацію про суб’єкта, що надає адміністративну послугу, нормативно-правові акти, які це регламентують, та умови її отримання. Так, зокрема, з інформаційної картки платники можуть дізнатися про перелік документів, необхідних для отримання довідки, порядок та спосіб їх подання, термін її видачі, способи отримання результату тощо.

 

 

Про розгляд запитів на публічну інформацію у 2016 році


Протягом січня – грудня 2016 року до Кременчуцької ОДПІ надійшло 42 запити на отримання публічної інформації.

Від фізичних осіб надійшло 25 запитів (60 відс.), від юридичних осіб - 16 запитів (38 відс) та 1 запит від засобів масової інформації.

Найактивніше надавали запити громадяни міста Кременчука, а від платників Комсомольського, Глобинського та Козельщинського відділень надійшло лише по 1 запиту на інформацію.

Усі запити були опрацьовані у встановлений чинним законодавством термін.

 

 

Як підприємці сплачуватимуть ЄСВ в 2017 році


Кременчуцька ОДПІ інформує про суттєві зміни щодо нарахування та сплати єдиного внеску фізичними особами - підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, та особами, які провадять незалежну професійну діяльність. Нововведення внесені Законом України від 06.12.2016р. №1774 та набули чинності з 01 січня 2017 року.

Зокрема, починаючи з нового року фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а також підприємці – платники єдиного податку другої та третьої груп визначають суму єдиного внеску у розмірі не менше мінімального страхового внеску на місяць, тобто 704 гривні на місяць (3 200 грн. х 22% = 704 грн.), та зобов’язані її сплатити незалежно від того, отримували вони цього місяця дохід чи ні. При цьому сума єдиного внеску не може бути більшою за максимальну величину бази нарахування ЄСВ.

Для фізичних осіб – спрощенців першої групи мінімальна сума єдиного внеску у 2017 році складатиме не менше 0,5 мінімального страхового внеску, тобто 352 гривні на місяць. Водночас наголошуємо, що страховий стаж таким особам буде зараховуватись пропорційно сплаченому єдиному внеску.

Окрім того звертаємо увагу, що з 01.01.2017 року звільняються від сплати єдиного внеску за себе фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Зазначена норма не застосовується до осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Щодо сплати єдиного внеску нагадаємо, що загальносистемними сплачують його за календарний рік до 10 лютого на підставі даних річної податкової декларації, а особи, які провадять незалежну професійну діяльність до 1 травня наступного року.

Для єдинщиків же передбачена поквартальна сплата – до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

 

 

Граничні строки подання декларації про майновий стан і доходи

 

Кременчуцька ОДПІ нагадує, що з початку 2017 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2016 року.

Граничні строки подання податкової декларації про майновий стан і доходи:

- для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним. Останній день подання декларації за 2016 рік – 03.05.2017;

- для підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року). Останній день подання декларації за 2016 рік – 09.02.2017.

З 1 січня 2017 року запроваджена нова форма декларації, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року № 821.

 

 

Припиняєте підприємницьку діяльність – подайте податкову декларацію

 

Відповідно до п.п. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 розділу ІІ та п. 177.5 ст.177 розділу IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ), фізичні особи - підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.

Згідно з п. 177.11 ст.177 ПКУ фізичні особи - підприємці подають річну податкову декларацію у строк, визначений п.п. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 ПКУ, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

Фізичні особи, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням, подають податкову декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, в якій відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності, протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

При проведенні державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням останнім базовим податковим (звітним) періодом є період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

 

 

Підприємці на загальній системі оподаткування у 2017 році можуть включати до витрат амортизаційні відрахування


Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що відповідно до змін, внесених до ст. 177 Податкового кодексу Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII ФОП на загальній системі оподаткування отримали право за власним бажанням включати до витрат амортизаційні відрахування з відповідним веденням окремого обліку таких витрат.

Якщо таке рішення буде підприємцем прийняте, то:

Амортизації підлягатимуть витрати на:

- придбання основних засобів та нематеріальних активів;

- самостійне виготовлення основних засобів.

Не підлягатимуть амортизації та повністю включатимуться до складу витрат звітного періоду витрати на:

- проведення ремонту, реконструкції, модернізації та інших видів поліпшення основних засобів;

- ліквідацію основних засобів (у частині залишкової вартості).

Не підлягатимуть амортизації такі основні засоби подвійного призначення:

- земельні ділянки;

- об’єкти житлової нерухомості;

- легкові та вантажні автомобілі.

Розрахунок амортизації основних засобів та нематеріальних активів здійснюватиметься підприємцем лише одним методом – прямолінійним, за яким річна сума амортизації визначається діленням первісної вартості об’єкта основних засобів та нематеріальних активів, яка амортизується, на строк корисного використання об’єкта основних засобів та нематеріальних активів.

При цьому те, які активи підприємця можуть бути визнані ним основними засобами, встановлено пп. 14.1.138, а нематеріальними активами –14.1.138 Податкового кодексу. І їх первісна вартість (тобто, витрати на придбання чи самостійне виготовлення) мають бути підтверджені підприємцем документально.

Строк корисного використання таких необоротних активів підприємець визначатиме сам, але він не може бути меншим за мінімальний, встановлений новим пп. 177.4.9 ПКУ.

 

Обов’язкові реквізити, які зазначаються в податковій накладній


Згідно з п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями у податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов’язкові реквізити:

а) порядковий номер податкової накладної;

б) дата складання податкової накладної;

в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг;

г) податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства - платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу);

д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг;

е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;

є) ціна постачання без урахування податку;

ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;

з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;

і) код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг – код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 101).

 

 

Податковий календар

 

Понеділок, 16 січня 2017 року

 

Останній день подання

 • звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за грудень (форма № ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за грудень

Четвер, 19 січня 2017 року

 

Останній день сплати

 • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами — підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, за IV квартал 2016 р.

Пятниця, 20 січня 2017 року

Останній день подання

 • податкової декларації з ПДВ за грудень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю
 • заяви про вибір квартального звітного (податкового) періоду з податку на додану вартість у 2017 р.
 • декларації акцизного податку за грудень
 • звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (форма № Д4 (місячна)) за грудень
 • податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за грудень у разі неподання податкової декларації за 2016 р.
 • податкової декларації з рентної плати за грудень з розрахунком:

рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;

рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;

рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України

 • звіту по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням (форма Ф4-ФСС з ТВП) за 2016 р.

Останній день сплати

 • доплати (у разі потреби) податкового зобов’язання з акцизного податку на тютюнові вироби, розрахованої з урахуванням авансових платежів, здійснених при придбанні марок акцизного податку, за грудень*
 • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за грудень (крім гірничих підприємств)
 • авансового внеску з єдиного податку на січень платниками, віднесеними до першої та другої груп

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

  
 
 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 
Комментарии (0)  Распечатать
 
Панель управления
логин :  
пароль :  
   
   
Регистрация
Напомнить пароль?
 

           Реклама
. 

Яндекс.Метрика