Главная Новости
Наш интернет-провайдер О проекте Город Муниципалитет Городские службы Контролирующие органы СМИ
Каталог предприятий Магазины Рестораны, кафе Услуги Здравоохранение Образование Религия Спорт Культура и туризм Транспорт Банки Развлечения и досуг Авто, Мото Животный мир
Контакты Форум Досуг в Интернете Реклама на сайте Правила на сайте


Календарь
.
 
«    Октябрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
Погода
.
 

Погода в Комсомольске

 
 
Курс валют
.
  Межбанковские РєСѓСЂСЃС‹ валют
 Налоговая: Податкові новини від 10 січня
Добавил: pressman | 11 января 2017 | Просмотров: 1250 | Комментариев: 0
 

Платники податків Комсомольського відділення сплатили до бюджетів усіх рівнів понад 874 мільйонів гривень

 

У 2016 році до бюджетів всіх рівнів Комсомольським відділенням Кременчуцькою ОДПІ зібрано 874,2 мільйони гривень платежів, які адмініструються органами ДФС.

В порівнянні з 2015 роком досягнуто збільшення надходжень від податкових платежів більше ніж на 12,5 відсотків, або на 109,5 мільйонів гривень.

Зокрема, до державного бюджету надходження склали 427,6млн. гривень, в порівнянні з попереднім роком зростання склало 46,4мільйони гривень. Місцевий бюджет отримав 446,6 мільйонів гривень, що на 63 мільйони більше показника 2015 року.

«Дякуємо усім сумлінним платникам податків нашого регіону за громадянську позицію та свідоме ставлення до сплати податків, адже стале наповнення бюджетів – головна складова економічної стабільності», - відзначає заступник начальника Кременчуцької ОДПІ – начальник Комсомольського відділення Іван Павленко.

 

Результати розгляду звернень громадян Кременчуцькою ОДПІ

 

Впродовж 2016 року до Кременчуцької ОДПІ від громадян надійшло 174 письмових звернень, в тому числі у грудні – 10 звернень.

За результатами розгляду: вирішено позитивно – 107, надано роз’яснення на 28 звернень, відмовлено – 24 звернення, направлено за належністю – 3, не підлягало розгляду (анонімні звернення) – 7, на стадії розгляду перебуває 5 звернень.

Питання, з якими найчастіше зверталися громадяни стосувалися контрольно-перевірочної роботи щодо можливих порушень законодавства. Також звернення стосувалися плати за землю, акцизного податку тощо.

Для забезпечення реалізації конституційного права на звернення протягом 2016 року проведено 33 особистих прийомів громадян. На всі звернення надано кваліфіковані відповіді.

 

Акцизну звітність та штрафи відмінено


Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що з 1 січня 2017 року відповідно до Закону України від 20 грудня 2016 року №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» відмінено подання звітів 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» та 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі».

Такі зміни внесено до частини третьої статті 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі – Закон).

Відзначимо, що штрафні санкції за неподання чи несвоєчасне подання звіту, або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які передбачені абзацом вісімнадцятим частини другої статті 17 Закону, не застосовуються до суб’єктів господарювання, які отримали ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, з дати виникнення зобов’язання щодо подання такого звіту.

Разом з тим, останні звіти за грудень 2016 року необхідно подати 10 січня 2016 року.

 

 

До уваги підприємців – платників єдиного податку другої

та третьої груп

 

Відповідно до податкового законодавства реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку:

- першої групи;

- другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень.

Однак, у разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 000 000 гривень, застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим, крім тих випадків, коли розрахунки здійснюються виключно у безготівковій формі.

Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Таким чином, нагадуємо платникам єдиного податку, які за 9 місяців перевищили обсяг доходу більше 1 млн. грн., при здійсненні своєї господарської діяльності такі платники зобов’язані з 1 січня 2017 року застосовувати РРО або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.

Зауважимо, Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) визначає правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а дія його поширюється на всіх суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі. Статтею 17 Закону № 265 визначено відповідальність за порушення вимог цього Закону, зокрема в частині застосування фінансових санкцій за рішенням відповідних фіскальних органів, а саме: за проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи; за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті, а в разі використання РК – загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями; нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання РК на окремому господарському об’єкті такого СГ. Крім того, за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг посадові особи притягуються до адміністративної відповідальності у розмірі – від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Окрім цього, за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки до суб’єктів підприємницької діяльності, при проведенні фактичних перевірок органами ДФС застосовуються фінансові санкції у п’ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

 

 

Змінено порядок надання податкової знижки

на оплату вартості навчання

 

Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що пунктом 75 розділу І Закону України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», що набрав чинності з 01.01.2017, внесені зміни до підпункту 166.3.3 пункту 166.3 статті Податкового кодексу України (далі – ПКУ), яка регламентує правила включення до податкової знижки з податку на доходи фізичних осіб оплаченої вартості навчання фізичної особи.

В оновленій редакції п.п.166.3.3 ПКУ визначено, що дозволяються включати до податкової знижки витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизнянихвищих і професійно-технічних навчальних закладів (раніше у нормі було зазначено «на користь закладів освіти»).

Крім того, з 2017 року для отримання податкової знижки у разі оплати вартості навчання членів сім’ї першого ступеня споріднення не обов’язково, щоб такий член сім’ї не одержувавзаробітної плати, тобто такий член сім’ї може бути працевлаштованим, отримувати зарплату, а особа, яка оплачує на його користь вартість навчання, може включити витрати до податкової знижки.

До 01.01.2017 сума витрат, дозволена до включення до податкової знижки, не могла перевищувати суми місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. (у 2016 році – 1930 грн.). З 01.01.2017 всі обмеження щодо розміру витрат скасовані.

 


Транспортний податок у 2017 році


У зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати з 01.01.2017 р. зміни, внесені до Податкового кодексу Законом України від 21.12.2016 р. № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», торкнулися визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів.

Критерієм для визначення об’єкта оподаткування таких транспортних засобів є їх вік (не старше п'яти років включно) та середньоринкова вартість, яка напряму залежить від встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року розміру мінімальної заробітної плати.

З 1 січня 2017 року мінімальна заробітна плата становить 3200 грн. У зв’язку з цим змінюється розрахункова середньоринкова вартість легкових авто для цілей оподаткування — шляхом зменшення у два рази. Тобто якщо у 2016 р. така вартість становила 750 мінімальних зарплат, то у 2017 році — 375.

 

 

Податковий календар на 10 січня 2017 року

10 січня , вівторок,

останній день подання:

  • звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за грудень 2016 року (форма №1-РС);
  • звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за грудень 2016 року (форма №2-РС);
  • звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за грудень 2016 року (форма №3-РС);
  • звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі за грудень 2016 року (форма №1-ОА);
  • звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі за грудень 2016 року (форма №1-ОТ);
  • звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі за грудень 2016 року (форма №1-РА);
  • звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі за грудень 2016 року (форма №1-РТ)
  • попередньої заявки-розрахунку про потребу у марках акцизного податку (на березень 2017 року);
  • декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари/продукцію.

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

  
 
 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 
Комментарии (0)  Распечатать
 
Панель управления
логин :  
пароль :  
   
   
Регистрация
Напомнить пароль?
 

           Реклама
. 

Яндекс.Метрика