Главная Новости
Наш интернет-провайдер О проекте Город Муниципалитет Городские службы Контролирующие органы СМИ
Каталог предприятий Магазины Рестораны, кафе Услуги Здравоохранение Образование Религия Спорт Культура и туризм Транспорт Банки Развлечения и досуг Авто, Мото Животный мир
Контакты Форум Досуг в Интернете Реклама на сайте Правила на сайте


Календарь
.
 
«    Октябрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
Погода
.
 

Погода в Комсомольске

 
 
Курс валют
.
  Межбанковские РєСѓСЂСЃС‹ валют
 Налоговая: Податкові новини від 16 грудня
Добавил: pressman | 27 декабря 2016 | Просмотров: 1787 | Комментариев: 0
 

Платники Комсомольського відділення спрямували

до бюджету понад 55 млн. грн.  ПДВ

 

За січень-листопад цього року до державного бюджету від платників Комсомольського відділення Кременчуцької ОДПІ надійшло податку на додану вартість в сумі 55,5 млн грн.., в тому числі у листопаді – 6,2млн грн. ПДВ.  Про це зазначив заступник начальника Кременчуцької ОДПІ – начальник Комсомольського відділення Іван Павленко.

Таку сплату податку на додану вартість забезпечили 150 суб’єктів господарювання, серед яких 124 юридичні особи та 26 фізосіб-підприємців.

Відзначається, що порівняно з початком року кількість платників податку на додану вартість у відділені зменшилась на 12 платників.

 

 

До уваги платників податків!

Режим роботи Центру обслуговування платників у святкові та вихідні дні

 

З метою організації якісного обслуговування платників податків, запобігання виникненню можливих ризиків несвоєчасного та неякісного прийняття податкової звітності та надання адміністративних послуг режим роботи Центру обслуговування платниківКомсомольського відділення Кременчуцької ОДПІ буде таким:

- 31 грудня 2016року– робочий день до 13 год. 00 хв.;

- 3, 4, 5січня 2017року – робочі дні відповідно до графіку роботи ЦОП;

- 6 січня 2017року– робочий день до 15 год. 45 хв.;

- 9січня 2017року – робочий день до 18 год. 00 хв.;

- 1,2,7, 8січня 2017року – вихідні дні.

 

 

Деклараційна кампанія – 2017. Деякі особливості

 

Кременчуцька ОДПІ нагадує, що з 01.01.2017 розпочинається кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків у звітному 2016 році.

Насамперед, слід зазначити, що  звітування про отримані у 2016 році доходи фізичні особи повинні здійснювати за новою формою податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016 №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», що зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.10.2016 за №1349/29479 (далі – наказ № 821).

У зв’язку із впровадженням ставки податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) у розмірі 18% та скасуванням підпункту «є» пункту 176.1 статті 176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), у платників податку, які отримували доходи від двох та більше податкових агентів у розмірі визначеному п.п.«є» п.176.1 ст.176 ПКУ, за результатами 2016 року не виникає обов’язку щодо подання Декларації.

Фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, з 01.01.2016 авансові платежі з ПДФО розраховують та сплачують згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом, тобто до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня. При цьому авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується (п.п.177.5.1 п.177.5 ст.177 ПКУ).

Враховуючи зазначені зміни протягом звітного (податкового) року авансові платежі з ПДФО формуються у платника податку в інтегрованій картці платника (далі – ІКП) як переплата, а нарахування податкових зобов’язань здійснюються за даними Декларації за відповідний звітний (податковий) період. При цьому платник податків визначає суму ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету, за результатами звітного (податкового) року у рядку 1.1 додатку Ф2 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою» до Декларації, яка переноситься до графи 6 рядка 10.7 Декларації.

Інформаційно платник податків в рядках 1.2 – 1.4 додатку Ф2 до Декларації зазначає суму сплачених авансових платежів з ПДФО; залишок суми ПДФО, що підлягає сплаті або поверненню з урахуванням сплачених авансових платежів, при цьому такі показники в ІКП платника податків не відображаються.

            Податкова декларація про майновий стан і доходи фізичними особами-підприємцями подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року, тобто до 9 лютого 2017 року.

 

 

У Новий Рік – без боргів!

Податковий борг у платників єдиного податку позбавляє його права на спрощену систему

 

Платникам єдиного податку слід своєчасно сплачувати суми єдиного податку та звірятися  щодо стану розрахунків із бюджетом, щоб зненацька не отримати рішення про виключення з реєстру платників єдиного податку.

Кременчуцька ОДПІ звертає увагу, що однією із підстав для анулювання реєстрації платника єдиного податку за рішенням контролюючого органу є несплата впродовж  двох послідовних кварталів податкового боргу, що виник у платника єдиного податку.

Таким чином, платник єдиного податку, в якого виник податковий борг у поточному кварталі, впродовж наступних двох кварталів має можливість сплатити цей податковий борг. У разі його несплати такому платнику податків анулюється реєстрація в останній день другого із двох послідовних кварталів.

Також, у разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку вимог, встановлених главою І «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» Розділу ХІV Кодексу, анулювання реєстрації платника єдиного податку проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення.

У свою чергу, платники єдиного податку, які мають податковий борг на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів, зобов’язані самостійно перейти на сплату інших податків і зборів.

Зустрічайте Новий Рік без боргів перед бюджетом та вбезпечте себе від застосування фінансових санкцій за порушення правил сплати податків.

 


Переходите на загальну систему?

Підсумуйте обсяг, щоб не пропустити реєстрацію платником ПДВ

 

Загальні вимоги щодо реєстрації осіб як платників податку на додану вартість встановлені пунктом 181.1. статті 181 Податкового кодексу України у відповідності до якого, в разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи.

Пунктом 183.4. статті 183 Податкового кодексу України чітко встановлено, що у разі переходу осіб із спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати податку, на сплату інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом, у випадках, визначених главою 1 розділу XIV цього Кодексу, за умови, що такі особи відповідають вимогам, визначеним пунктом 181.1 статті 181 цього Кодексу, реєстраційна заява подається не пізніше 10 числапершого календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом.

Якщо такі особи відповідають вимогам, визначеним пунктом 182.1 статті 182 цього Кодексу, реєстраційна заява подається у строк, визначений пунктом 183.3 цієї статті (реєстраційна заява подається згідно з пунктом 183.7 цієї статті не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних).

 

 

В який термін фізичні особи, щодо яких до ЄДР внесено запис

про припинення підприємницької діяльності, подають звітність за останній звітний період?

 

Відповідно до Закону України від 13 травня 2014 року № 1258-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців за заявницьким принципом», який набрав чинності 08.07.2014, відбулися зміни у порядку припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Зняття з обліку фізичних осіб – підприємців в контролюючих органах здійснюється на підставі надходження від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру.

За результатами опрацювання відомостей державного реєстратора про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця та аналізу карток особових рахунків платників податків до Реєстру самозайнятих осіб вноситься інформація про дату та номер запису про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця та встановлюється обліковий стан «припинено, але не знято з обліку (КОР пусті або не закриті)».

Фізичні особи – підприємці можуть бути зняті з обліку в контролюючому органі у разі встановлення факту відсутності заборгованості перед бюджетом щодо сплати платежів, контроль за справлянням яких здійснюють контролюючі органи.

Останнім звітним періодом для платників, що перебували на загальній системі оподаткування та на спрощеній системі оподаткування (перша та друга групи), буде рахуватись базовий звітний (податковий період), що дорівнює календарному року. Для платників, що перебували на спрощеній системі оподаткування (третя група) буде рахуватись базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу, в якому було прийнято рішення про припинення.

При цьому, згідно з п.п. 65.10.8 п. 65.10 ст. 65 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) державна реєстрація припинення підприємницької діяльності або внесення до Державного реєстру запису про припинення такої діяльності фізичною особою не припиняє її зобов’язань, що виникли під час провадження підприємницької діяльності, та не знімає строків, порядків виконання таких зобов’язань та застосування санкцій за їх невиконання.

Отже, фізичні особи, щодо яких починаючи з 08.07.2014 до Єдиного державного реєстру внесено запис про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, подають податкові декларації за останній звітний період у строки, визначені п. 49.18 ст. 49 ПКУ, в залежності від обраної ними системи оподаткування в період підприємницької діяльності, а саме:

платники, що перебували на загальній системі оподаткування – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного податкового року;

платники, що перебували на спрощеній системі оподаткування (перша та друга групи) – протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового року);

платники, що перебували на спрощеній системі оподаткування (третя група)– протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

При цьому якщо зазначені фізичні особи були платниками інших податків і зборів, то останнім звітним (податковим) періодом для подання звітності з відповідного податку (збору) буде звітний (податковий) період, встановлений ПКУ для такого податку (збору), в якому було прийнято рішення про припинення. Подання податкової звітності з відповідного податку (збору) за останній звітний (податковий) період здійснюється у строки, визначені п. 49.18 ст. 49 ПКУ, виходячи з базового звітного (податкового) періоду, встановленого для такого податку (збору).

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 135).

 

 

 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

 

Середа, 28 грудня 2016 року

Останній день сплати

 • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за листопад

Пятниця, 30 грудня 2016 року

Останній день сплати

 • ПДВ за листопад платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю
 • акцизного податку за листопад
 • податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу, за листопад
 • податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за листопад на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки
 • військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу, за листопад
 • рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за листопад
 • рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за листопад
 • рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за листопад
 • рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафто-продуктопроводами територією України за листопад
 • рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України за листопад
 • плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за листопад

 

Кременчуцька ОДПІГоловного управління

ДФС у Полтавській області

омсомольського відділення СПРЯМУВАЛИ
ДО БЮДЖЕТУ понад


 
 
 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 
Комментарии (0)  Распечатать
 
Панель управления
логин :  
пароль :  
   
   
Регистрация
Напомнить пароль?
 

           Реклама
. 

Яндекс.Метрика