Главная Новости
Наш интернет-провайдер О проекте Город Муниципалитет Городские службы Контролирующие органы СМИ
Каталог предприятий Магазины Рестораны, кафе Услуги Здравоохранение Образование Религия Спорт Культура и туризм Транспорт Банки Развлечения и досуг Авто, Мото Животный мир
Контакты Форум Досуг в Интернете Реклама на сайте Правила на сайте


Календарь
.
 
«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
 
Погода
.
 

Погода в Комсомольске

 
 
Курс валют
.
  Межбанковские РєСѓСЂСЃС‹ валют
 Налоговая: Податкові новини від 1 серпня
Добавил: pressman | 3 августа 2016 | Просмотров: 1225 | Комментариев: 0
 

ПІД ЧАС СЕАНСУ ТЕЛЕФОННОГО ЗВ’ЯЗКУ «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»

У ПОДАТКОВІЙ ГОВОРИЛИ …

У вівторок, 26 липня з 15 до 17 години, в приміщенні Кременчуцької ОДПІ відбулися сеанси телефонного зв'язку «гаряча лінія» з платниками податків. На запитання стосовно упередження виплати заробітної плати «в конвертах», про переваги електронної звітності, про порядок звернення громадян з податкових питань відповіді надавав заступник начальника Кременчуцької ОДПІ Олег Дубинка. Що стосується сплати податку на майно, відмінне від земельної ділянки - відповідала начальник відділу адміністрування майнових податків і зборів з фізичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб Кременчуцької ОДПІ Ольга Артьоменко.

Під час телефонного зв’язку «гаряча лінія» платники податків отримали відповіді на питання відповідно до теми діалогу. Пропонуємо Вашій увазі найактуальніші з них.

1. Запитання: У місті поширюються чутки, що громадянам доведеться заплатити податок на нерухомість за сараї, підвали, погреби, літні кухні та туалети. Чи це правда?

Рішення щодо оподаткування перелічених об’єктів нерухомості ухвалюють міські та селищні ради. Кременчуцька міська рада у 2015-му році ухвалила рішення, відповідно до якого усі перелічені об’єкти нежитлової нерухомості оподатковуються за нульовою ставкою (0 відс.), тобто не оподатковуються взагалі. Тому присадибні будівлі, збудовані в межах особистих індивідуальних домоволодінь, не є об’єктами оподаткування.

2. Запитання:Чи повинна сплачувати податок за гараж особа, яка тимчасово ним користується?

Гаражі мають категорію нежитлової нерухомості. За рішенням Кременчуцької міської ради, прийнятим у 2015-му році, встановлена пільгова, неоподаткована площа гаражів – 30 кв. м. Якщо гараж має площу, більшу за 30 кв. м., за зайві метри доведеться сплатити податок. Якщо особа є власником кількох гаражів, їхня площа сумується, з неї вираховуються пільгові 30 кв. м., які не оподатковуються, – а за надлишок доведеться сплатити податок.

Сплачувати податок за гараж будуть лише ті особи, які оформили право власності на гараж і мають свідоцтво про право власності на нього.

3. Запитання: Чи існує можливість тимчасово припинити підприємницьку діяльність?

Порядок проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця визначено Законом України від 15.05.2003 №755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» із змінами та доповненнями Цим Законом та іншими нормативно-правовими актами не передбачено тимчасове припинення підприємницької діяльності (декретна відпустка, хвороба, виїзд за кордон та ін.).

 

 

 

ЗАХИСТ ОТОЧУЮЧОГО СЕРЕДОВИЩА ЗА РАХУНОК СПЛАТИ

ЕКОЛОГІЧНОГО ПОДАТКУ

 

За перше півріччя 2016 року платники Комсомольського відділення Кременчуцької ОДПІ перерахували до бюджету 19,9 млн. грн. екологічного податку. З цієї суми 80 відсотків або 15,9 млн. грн. було зараховано до місцевого бюджету. Решта 4,0 млн. грн. – до державного бюджету.

На сьогодні у м. Горішні Плавні (м. Комсомольськ) зареєстровано майже 160 юридичних та фізичних осіб платників екологічного податку, котрі здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними або пересувними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти, розміщують відходи тощо. Більшість із них сумлінно сплачують екологічний податок, переважна частина якого розподіляється саме до бюджету громади.

 

 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТАН РОЗРАХУНКІВ З БЮДЖЕТОМ -

ТІЛЬКИ ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ

 

З 10.06.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422 «Про затвердження Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджету, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Відповідно до цього наказу оперативний облік податків і зборів, митних та інших платежів до бюджету, єдиного внеску здійснюється органами Державної фіскальної служби України в інформаційній системі органів ДФС.

Нововведення, виключають норми, згідно з якими платники податків мали можливість звернутися до територіального органу ДФС щодо проведення усної чи письмової звірки стану розрахунків з бюджетом.

Зважаючи на вищевикладене, Кременчуцька ОДПІ рекомендує отримувати інформацію про стан розрахунків з бюджетом в режимі он-лайн засобами електронного сервісу ДФС “Електронний кабінет платника” (cabinet.sfs.gov.ua) за умови оформлення електронного цифрового підпису.

У місті Кременчуці електронний цифровий підпис безкоштовно можна отримати в Акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України за адресою: м. Кременчук вул. Ігоря Сердюка, (колишня вул. Жовтнева), б.43 каб.205, тел.: (05366) 74-20-26.

 

 

 

ЗВІТНІСТЬ ПО-НОВОМУ

Нагадаємо, що Мінфін ще у травні Наказом від 25.05.2016 № 503 вніс зміни до форми декларації з податку на додану вартість та у Порядок заповнення податкових накладних. Наказ було опубліковано у липні 2016 року.

Відтак подання податкової звітності за новою формою, вперше має здійснюватися за звітний період серпень 2016 року (граничний термін подання 20.09.2016), IV квартал 2016 року (граничний термін подання 10.02.2017).

 

 

 

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ

1) Нова форма звіту неприбуткової організації

Мін’юстом України зареєстровано 07.07.2016 за № 932/29062 наказ Мінфіну України, яким затверджено нова форма Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації.

Визнано таким що втратить чинність наказ Мінідоходів України від 27.01.2014 № 85.

Наказ набирає чинності з дня опублікування.

Детальніше: http://www.visnuk.com.ua/ua/news/id/3157.

 

2)Розрахунок податку на прибуток нерезидентів

У Мін’юсті України зареєстровано 05.07.2016 за № 923/29053 наказ Мінфіну України, яким затверджено:

Порядок розрахунку податку на прибуток нерезидентів, які провадять діяльність на території України через постійне представництво;

форму Розрахунку податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складення окремого балансу фінансово-господарської діяльності;

форму Розрахунку податку на прибуток постійного представництва нерезидента, визначеного шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7.

Наказ набирає чинності з дня опублікування.

Детальніше: http://www.visnuk.com.ua/ua/news/id/3152.

 

 

В ЯКИЙ ТЕРМІН НЕОБХІДНО ПОВІДОМИТИ ПОДАТКОВУ ПРО ПОЧАТОК РОБОТИ НОВОПРИЙНЯТОГО ПРАЦІВНИКА?

 

Відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» установлено, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за встановленою формою до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

 

 

ЯК ОПОДАТКУВАТИ ПРЕМІЮ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ МІСЯЦЬ?

До структури заробітної плати належать у тому числі інші заохочувальні та компенсаційні виплати, зокрема виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями відповідно до ст. 2 Закону України від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці».

При цьому згідно з пп. 1.6.2 п. 1.6 розділу першого Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.2004 р. № 5, якщо нарахування фонду оплати праці здійснюються за попередній період, зокрема у зв’язку з положенням про преміювання, вони відображаються у фонді оплати праці того місяця, у якому здійснено нарахування.

Згідно з п. 163.1 ст. 163 Податкового кодексу об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід. До цього доходу включаються доходи у вигляді заробітної плати, нарахованої платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) (пп. 164.2.1 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).

Отже, нараховані суми премій за попередні періоди підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб у місяці, в якому таке нарахування відбувається.

 

 

ВИЯВИЛИ РОЗБІЖНОТІ –

ПРОВЕДІТЬ ЗВІРКУ ДАНИХ З ПОДАТКУ НА НЕРУХОМЕ МАйНО

 

Кременчуцька ОДПІ нагадує, що відповідно до підпункту 266.7.3 пункту 266.7 статті 266 Податкового кодексу України платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

права на користування пільгою із сплати податку;

розміру ставки податку;

нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема, документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області 
 
 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 
Комментарии (0)  Распечатать
 
Панель управления
логин :  
пароль :  
   
   
Регистрация
Напомнить пароль?
 

           Реклама
. 

Яндекс.Метрика