Главная Новости
Наш интернет-провайдер О проекте Город Муниципалитет Городские службы Контролирующие органы СМИ
Каталог предприятий Магазины Рестораны, кафе Услуги Здравоохранение Образование Религия Спорт Культура и туризм Транспорт Банки Развлечения и досуг Авто, Мото Животный мир
Контакты Форум Досуг в Интернете Реклама на сайте Правила на сайте


Календарь
.
 
«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
 
Погода
.
 

Погода в Комсомольске

 
 
Курс валют
.
  Межбанковские РєСѓСЂСЃС‹ валют
 Налоговая: Податкові новини від 11 липня
Добавил: pressman | 11 июля 2016 | Просмотров: 1367 | Комментариев: 0
 

За 6 місяців 2016 року платниками Комсомольського відділенняКременчуцької ОДПІ сплачено понад 50 МЛН. грн. ЄСВ

За І півріччя 2016 року платниками Комсомольського відділення Кременчуцької ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області сплачено 50,2 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, зокрема, у червні 2016 року бюджет поповнився на 9,3 млн. грн.

Своєчасна сплата ЄСВ – це стабільне наповнення бюджету і запорука вчасних виплат пенсій та соціальних гарантій громадянам.

 

 

Зарплата у конверті – вигода чи небезпека?

На сьогодні, чимало українських компаній здійснюють свою діяльність шляхом максимального скорочення витрат, у тому числі і на оплату праці. Масово користуються схемами мінімізації податків… зокрема уникають легального використання робочої сили, виплачуючи заробітну плату «в конвертах», не здійснюють оплату внесків до соціальних фондів, підтримуючи «подвійну» бухгалтерію та багато чого іншого.

Фахівці податкової інспекції міста, безперечно, не залишаються осторонь проблеми забезпечення трудових прав громадян, тому постійно працюють у напрямку виведення заробітної плати з «тіні» шляхом виявлення неналежним чином оформлених найманих працівників.

Протягом І півріччя 2016 року податківцями спільно з органами місцевої влади у складі робочої групи з легалізації зайнятості населення проведено 3 спільних рейди, обстежено 19 торгових точок, перевірено 19 фізичних осіб - підприємців. Порушення встановлено у 10 ФОП, зокрема, виявлено 34 неоформлених найманих працівників.

Після проведених перевірочних заходів роботодавці уклали трудові договори з 14 найманими працівниками.

За допомогою вилучених «тіньових» коштів до місцевих бюджетів додатково надійшло податку на доходи фізичних осіб 3,5 тис. грн., єдиного соціального внеску 4,2 тис. грн., військового збору 0,34 тис. грн.

 

 

Реалізація прав громадян на звернення

Одним із напрямків роботи Кременчуцької ОДПІ є кваліфікований, неупереджений, об’єктивний і своєчасний розгляд звернень громадян з метою оперативного вирішення порушених питань та забезпечення вимог Закону України від 02.10.1996 р. № 393/96-ВР «Про звернення громадян».

Так, протягом січня – червня 2016 року до Кременчуцької ОДПІ надійшло 71 письмове звернення громадян. Питання, з якими найчастіше зверталися громадяни стосувалися контрольно-перевірочної роботи. Також громадяни зверталися до Кременчуцької ОДПІ з інших питань, які стосувалися: місцевих податків і зборів, податку на доходи фізичних осіб, оподаткування доходів підприємницької діяльності, роз’яснень норм чинного податкового законодавства, питання фінансового забезпечення працівників, інформування про ухилення від сплати податків.

Протягом 2016 року проведено 17 особистих прийомів громадян, в червні проведено 1 особистий прийом - заступником начальника Кременчуцької ОДПІ.

 

 

Рентна плата: особливості справляння у 2016 році

Кременчуцька ОДПІ нагадує основні зміни, які відбулися в частині порядку справляння рентної плати з 1 січня 2016 року:

- скасовано відповідальність платників податків за несплату узгодженої суми авансових внесків з рентної плати;

- збільшено ставки рентної плати:

за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин – на 26,67 %;

за користування радіочастотним ресурсом України – на 13,35%;

за спеціальне використання води – на 26,49 - 26,55%;

за спеціальне використання лісових ресурсів – на 40,0 %, а для ялини і ялиці – на 100,0%.

 

 

Як змінився екологічний податок у 2016 році

Податкова інспекція звертає увагу, що Законом №909-VІІІ проіндексовано ставки екологічного податку, що діяли у 2015 році. Крім цього, за податковими зобов’язаннями з екологічного податку, що виникли у виробників електроенергії на теплоелектроцентралях та ТЕС з 1 січня 2016 року ставки податку становлять 100% від ставок, передбачених статтями 243, 245 і 246 Податкового кодексу України.

Щодо звітності з екологічного податку, то нагадуємо, що декларація екологічного податку затверджена наказом Мінфіну від 17.08.2015 р. №715.

Платники екологічного податку подають декларації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації:

- за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення;

- скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти;

- розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах – за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об’єктів;

- за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів понад установлений особливими умовами ліцензії строк – за місцем перебування платника на податковому обліку у контролюючих органах.

Отже, граничним терміном подання декларації екологічного податку за ІІ квартал 2016 року є 09 серпня 2016 року, останнім днем сплати є 19 серпня 2016 року.

 

 

Антикорупційний сервіс «Пульс»

Кременчуцька ОДПІ нагадує про сервіс Державної фіскальної служби «Пульс», який приймає звернення громадян та суб’єктів господарювання, що виникають в процесі взаємовідносин з фіскальними органами, пов’язаними з адмініструванням податків та зборів. Сервіс працює за принципом call-back, тобто працівники ДФС не тільки приймають звернення, але й потім повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи.

Даний сервіс створено органами ДФС з метою забезпечення оперативного реагування на повідомлення громадян про неправомірні дії або бездіяльність працівників органів ДФС, а також про можливі корупційні дії.

Лінія працює цілодобово. Звернутися на сервіс «Пульс» можна за телефоном: (044) 284-00-07.

 

 

Транспортний податок: час для сплати

Згідно з п.п. 267.6.1 п. 267.6 ст. 267 розділу ХІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) обчислення суми транспортного податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

Підпунктом 267.6.2 п. 267.6 ст. 267 ПКУ визначено, що податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (роком).

А от сплатити транспортний податок фізичним особам необхідно протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п.п 267.8.1 п. 267.8 ст. 267 ПКУ).

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

 

 

Термін дії „хмільної” ліцензії закінчився. Що робити з товарними залишками?

 

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва i обігу спирту етилового, коньячного i плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» роздрібна торгівля - діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування. При цьому оптова та роздрібна торгівля алкогольними напоями може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Підпунктом 14.1.202 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що продаж (реалізація) товарів - будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів.

З урахуванням викладеного, нереалізовані алкогольні напої (тютюнові вироби), що залишились у власності суб’єкта господарювання, відповідно до норм чинного законодавства не можуть реалізовуватись (передаватись) іншим особам (як фізичним особам, так і суб’єктам господарювання), але можуть бути використані їх власником для власного споживання.

 

 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

 

11 липня, понеділок,останній день подання

· звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС)

· звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС)

· звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС)

· звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (форма № 1-ОА)

· звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі (форма № 1-ОТ)

· звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі (форма № 1-РА)

· звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі (форма № 1-РТ)

 

15 липня, п'ятниця, останній день подання

· звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за червень (форма № ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку

· довідки про використані розрахункові книжки за червень

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області 
 
 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 
Комментарии (0)  Распечатать
 
Панель управления
логин :  
пароль :  
   
   
Регистрация
Напомнить пароль?
 

           Реклама
. 

Яндекс.Метрика