Главная Новости
Наш интернет-провайдер О проекте Город Муниципалитет Городские службы Контролирующие органы СМИ
Каталог предприятий Магазины Рестораны, кафе Услуги Здравоохранение Образование Религия Спорт Культура и туризм Транспорт Банки Развлечения и досуг Авто, Мото Животный мир
Контакты Форум Досуг в Интернете Реклама на сайте Правила на сайте


Календарь
.
 
«    Апрель 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
 
Погода
.
 

Погода в Комсомольске

 
 
Курс валют
.
  Межбанковские РєСѓСЂСЃС‹ валют
 Налоговая: Податкові новини від 11 серпня
Добавил: pressman | 12 августа 2015 | Просмотров: 1684 | Комментариев: 0
 

За 7 місяців 2015 року до бюджетів усіх рівнів надійшло 410,8 млн. грн.

За січень-липень 2015 року Комсомольським відділенням Кременчуцької ОДПІ забезпечено надходжень до бюджетів усіх рівнів у сумі 410,8млн.грн.

До державного бюджету за січень-липень 2015 року надійшло 201,8млн.грн. За основними платежами, які формують державний бюджет, мобілізовано:

 • рентної плати за користування надрами – 73,4млн.грн.,

 • податку на додану вартість – 62,5млн.грн.,

 • податку на доходи фізичних осіб (25%) – 30,1млн.грн.,

 • податку на прибуток (90%) – 12,1млн.грн.,

 • військового збору –11,6млн.грн.,

 • екологічного податку – 10,9млн.грн.

За січень-липень 2015 року до місцевого бюджету платниками податків Комсомольського відділення сплачено 209,0млн.грн.

За основними платежами, які формують місцевий бюджет, надійшло:

 • податку на доходи фізичних осіб (75%) – 89,4млн.грн.,

 • екологічного податку – 43,6млн.грн.,

 • рентної плати за користування надрами – 24,5млн.грн.,

 • плати за землю – 33,8млн.грн.,

 • єдиного податку – 6,3млн.грн.,

 • акцизного податку з реалізації підакцизних товарів – 5,3млн.грн.,

 • податку на прибуток (10%) – 2,8млн.грн.

За січень-липень 2015 року платникам податків на рахунки відшкодовано 1,0млн.грн. податку на додану вартість, в тому числі автоматично – 0,2млн.грн.

Протягом цього ж періоду на рахунки з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, відкриті в органах ДКСУ, від платників Комсомольського відділення Кременчуцької ОДПІ надійшло 108,8млн.грн.

 

 

Слідчим управлінням фінансових розслідувань Кременчуцької ОДПІ

зруйновано налагоджений механізм тіньових доходів одного з підприємств міста

Наразі проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом умисного ухилення від сплати податків службовими особами цього підприємства.Суть вчинення кримінального провадження полягає в тому, що підприємство, здійснюючи виготовлення вантажних причепів до легкових автомобілів протягом 2013-2014 років здійснювало їх реалізацію через мережу торгових баз, які розміщені у 14 областях України. При цьому реалізація таких причепів за готівкові кошти населенню не відображалась у бухгалтерському обліку та податковій звітності. Крім того, на підприємстві використовувалась праця найманих працівників без їх належного оформлення.

За результатами проведених слідчих дій, встановлено, що посадові особи підприємства ухилилися від сплати податків до державного бюджету на суму понад 10 млн.грн.

Загальна сума збитків у кримінальних провадженнях, закінчених слідчими слідчого управління з початку 2015 року склала 6,2 млн.грн. Всі кошти стовідсотково відшкодовано до бюджету.

 

 

«Тіньова» зарплата на контролі Кременчуцької ОДПІ

Проведення спільної роботи щодо легалізації заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам є вагомим джерелом наповнення місцевих бюджетів та одним із пріоритетних напрямів роботи Кременчуцької ОДПІ.

За 7 місяців 2015 року членами групи по легалізації виплати заробітної плати та зайнятості за участю фахівців Кременчуцької ОДПІ проведено 33 спільних рейди та виявлено 180 найманих осіб, праця яких використовувалася  роботодавцями без укладання трудових угод.

За результатами вжитих заходів з 120 найманими працівниками укладено трудові договори, до державної реєстрації залучено 32 громадянина, сплачено податку на доходи фізичних осіб - 23,0 тис. грн., єдиного соціального внеску - 61,9 тис. грн., єдиного податку - 7,9 тис. грн.

Ми не втомлюємося пояснювати суспільству: праця кожного має оцінюватися не тільки достойно, але й офіційно. Кожна гривня податку із заробітної плати, що надійде до бюджету, впливає на забезпечення виплат пенсій сьогоднішнім пенсіонерам, малозабезпеченим сім’ям та  найманим працівникам у майбутньому. Громадяни, які і сьогодні продовжують працювати без належного оформлення трудових взаємовідносин, ризикують своїми соціальними гарантіями, втрачають і страховий стаж і будь-які права у разі конфлікту з роботодавцем. Тож будьте свідомими!

 

 

Нові рахунки для сільськогосподарських товаровиробників

На виконання п.2001.2 ст. 2001Податкового кодексу України Казначейством України 29 липня 2015 року платникам – сільськогосподарським підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 ПКУ, додатково відкриті рахунки в системі електронного адміністрування податку, призначені для перерахування коштів на їх спеціальні рахунки в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів. 

 

 

Система електронного адміністрування ПДВ

Кременчуцька ОДПІ нагадує платника ПДВ, що 29 липня 2015 року набрав чинності Закон України від 16.07.2015 №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість». На виконання вимог Податкового кодексу України з урахуванням змін, внесених Законом,ДФС та Казначейством України забезпечено наступні умови:

Протягом 3 серпня 2015 року(третього робочого дня після дня набрання чинності Законом) для зареєстрованих платників податку ДФС було проведено:

обнулення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/ розрахунок коригування в ЄРПН, крім показників, що були сформовані, починаючі з 1 липня 2015 року.

збільшення суми ПДВ:

- на суму середньомісячного розміру податку, задекларованих платником до сплати, а також задекларовані на спеціальний рахунок платника – сільськогосподарського підприємства;

- на суму помилково та /або надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на додану вартість станом на 01.07.2015;

- на суму залишків коштів на рахунках платників у системі електронного адміністрування ПДВ;

Починаючи з 04.08.2015 реєстрація в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування, складених до 1 липня 2015 року, здійснюється без обмеження сумою. Крім того, до 10 серпня 2015 року зареєстрованим платникам суму податку збільшено на суму від’ємного значення, непогашеного станом на 01.07.2015 та задекларованого платником у рядках 24 та 31 податкової декларації з ПДВ за червень, до 20 серпня - збільшення на суму від’ємного значення відбудеться для платників, що застосовують звітний податковий період квартал.

Сума перевищення суми переплат над зазначеною сумою податку, що задекларована до сплати до бюджету, переноситься платником податку до рядка 20.2 декларації 0110 наступного звітного (податкового) періоду (липень 2015 року / III квартал 2015 року). Така сума може бути врахована виключно у зменшення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету за результатами наступних звітних (податкових) періодів.

З метою повноти сплати податку до бюджету та коректного заповнення податкової звітності з ПДВ за липень 2015 року / III квартал 2015 року платники податку можуть після завантаження уточненої інформації до центральної бази даних ДФС за запитом отримати повідомлення про суми переплат, що обліковуються станом на 1 липня 2015 року.

Для зручності отримання консультацій з питань роботи системи електронного адміністрування ПДВ в Центрах обслуговування платників фіскальних органів відкрито окремі телефонні лінії. Крім того, на офіційномуо веб-порталу ДФС України функціонує банер "Електронне адміністрування ПДВ", в якому розміщено актуальні питання-відповіді та роз`яснення щодо особливостей «електронного» ПДВ.

 

 

Звітність з ПДВ за липень 2015 року заповнюється по-новому

Кременчуцька ОДПІ звертає увагу, що відповідно до змін, внесених законами України від 28.12.2014 №71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» та від 16.07.2015 №643-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість», з 1 липня 2015 року податковий кредит звітного періоду формується платником податку на додану вартість (далі – ПДВ) з сум податку, нарахованих (сплачених) при придбанні товарів/послуг незалежно від напряму їх використання, тобто в оподатковуваних чи неоподатковуваних операціях.

Одночасно пунктом 198.5 статті 198 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що платник ПДВ зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних у терміни, встановлені Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання та/або починають використовуватися в операціях:

- що не є об’єктом оподаткування;

- звільнених від оподаткування;

- що здійснюються платником податку у межах балансу;

- що не є господарською діяльністю.

Згідно з пунктом 198.5 статті 198 Кодексу для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, які призначаються для використання та/або починають використовуватися у зазначених вище операціях, податкові зобов’язання нараховуються тільки у випадку, якщо суми ПДВ, нараховані (сплачені) під час їх придбання або виготовлення, були включені до складу податкового кредиту.

Якщо товари/послуги, необоротні активи придбані без ПДВ (придбані у неплатників ПДВ, звільнені від оподаткування тощо), то у разі їх призначення для використання та/або початку використання в операціях, що не є об’єктом оподаткування, звільнених від оподаткування, що здійснюються платником податку в межах балансу, та в операціях, що не є господарською діяльністю, нарахування податкових зобов’язань не здійснюється незалежно від дати їх придбання.

З урахуванням наведеного, починаючи з липня 2015 року податкова декларація з ПДВ складається по-новому.

 

 

Без місцезнаходження та виду цивільно-правового договору залишилася податкова накладна

Згідно з п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити:

а) порядковий номер податкової накладної;

б) дата виписування податкової накладної;

в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг;

г) податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства - платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу);

ґ) виключено;

д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг;

е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;

є) ціна постачання без урахування податку;

ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;

з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;

и) виключено;

і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

ї) виключено.

Дані зміни передбачені Законом України від 16.07.2015 р. №643-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість”.

 

 

29 серпня 2015 року останній день сплати транспортного податку

З метою своєчасної сплати транспортного податку фізичними особами у 2015 році, нагадуємо власникам легкових автомобілів, які використовувались до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см., про необхідність сплати податку у розмірі 25 тисяч гривень за кожен легковий автомобіль.

Податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового періоду.

Податок сплачується протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення.

Транспортний податок запроваджено Законом України від 28.12.2014 р. №71-VШ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», що вступив в силу з 1 січня 2015 року.

 

 

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,

сплачується до 29 серпня 2015 року

Кременчуцька ОДПІ звертає увагу власників об'єктів житлової нерухомості – фізичних осіб, що в термін до 29 серпня 2015 року необхідно сплатити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2014 рік.

Сума податку, розраховується податковою інспекцією за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості за ставками, що діяли в 2014 році.

Фізичні особи сплачують суму податку за звітний рік протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, яке надсилається  до 1 липня контролюючим органом за місцем реєстрації.

У сільській та селищній місцевості податок може сплачуватись через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про прийняття податків і зборів.

 

 

При доходах понад 1 млн.грн. „спрощенцям” потрібен РРО

Кременчуцька ОДПІ нагадує, що згідно з п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку:

- першої групи;

- другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.

При перевищенні в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

Нова декларація з плати за землю

Міністерство фінансів України наказом від 16.06.15 р. № 560 затвердило нову форму Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності).

Зазначений документ зареєстровано в Міністерстві юстиції 3 липня 2015 року за № 783/27228 та набирає чинності з 31 липня 2015 року.

 

 

Нове в законодавстві

1.На виконання вимог Закону України від 16.07.2015 №643-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» Державною фіскальною службою України з 01.08.2015 запроваджені оновлені електронні сервіси у системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Детальніше – на офіційному порталі ДФС України (http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/63854.html)

2.Міністерство Фінансів України своїм наказом від 18.06.15 р. № 573 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку» запровадило нові субрахунки:

-315 «Спеціальні рахунки в національній валюті» — для обліку коштів на рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ, відкритому платникові податку в Казначействі, а також на інших спецрахунках, відкритих у банку та/або органі Казначейства відповідно до законодавства;

-316 «Спеціальні рахунки в іноземній валюті» — для обліку коштів в інвалюті, що підлягають розподілу або додатковому попередньому контролю, у т.ч. сум коштів в інвалюті, що підлягають обов’язковому продажу відповідно до законодавства.

Крім того, введено додаткову кореспонденцію рахунку 39 «Витрати майбутніх періодів» із рахунком 91 «Загальновиробничі витрати».

Зазначений наказ набрав чинності з 24 липня 2015 року.

 

 

Податковий календар

14 серпня, п'ятниця, останній день подання

-звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за липень (форма № ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за липень

також 14 серпня є останнім днем сплати

-авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб фізичними особами — суб’єктами підприємницької діяльності

19 серпня, середа, отанній день сплати

- податку на прибуток підприємств за півріччя;

- ПДВ за II квартал платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу;

- єдиного податку  юридичними та фізичними особами — підприємцями, віднесеними до третьої групи, за ІІ квартал;

- рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів за ІІ квартал;

- рентної плати за спеціальне використання води за ІІ квартал;

- рентної плати за користування надрами за ІІ квартал з урахуванням фактично сплачених авансових внесків;

- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за ІІ квартал з урахуванням фактично сплачених авансових внесків;

- екологічного податку за ІІ квартал;

- збору за місця для паркування транспортних засобів за ІІ квартал;

- туристичного збору за ІІ квартал;

- податку на доходи фізичних осіб за результатами подання податкової декларації про майновий стан і доходи за ІІ квартал фізичними особами — підприємцями.

 

 

Зроби власний внесок у збереження довкілля! Будь свідомим та утилізуй батарейки правильно.

З липня 2015 року Кременчуцька ОДПІ бере участь у Всеукраїнській компанії щодо належної утилізації відпрацьованих хімічних джерел струму, взявши на себе функцію збору використаних батарейок.

Працюючи в цьому напрямку у Центрах обслуговування платників Кременчуцької ОДПІ (у м. Комсомольськ – вул. Миру, буд. 24, четвертий поверх), розміщено скриньки для збору батарейок з метою подальшого направлення на спеціальну утилізацію.

 

 

Увага!!! Знову працюють шахраї!

До уваги громадян! У м. Кременчуці знову відновилися випадки телефонних дзвінків від невідомих осіб, які від імені керівництва Кременчуцької ОДПІ вимагають кошти у суб’єктів бізнесу за отримання будь-якої вигоди.

Кременчуцька ОДПІ застерігає платників не реагувати на подібні вимоги, закликає бути пильними та у разі, якщо вам стала відома будь-яка інформація про шахраїв, негайно повідомляти на «телефон довіри» у м. Полтаві номерами відділу внутрішньої безпеки ДФС у Полтавській області: (0532)63-00-70 та (0532)60-52-80 або за телефоном 102.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

  
 
 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 
Комментарии (0)  Распечатать
 
Панель управления
логин :  
пароль :  
   
   
Регистрация
Напомнить пароль?
 

           Реклама
. 

Яндекс.Метрика