Главная Новости
Наш интернет-провайдер О проекте Город Муниципалитет Городские службы Контролирующие органы СМИ
Каталог предприятий Магазины Рестораны, кафе Услуги Здравоохранение Образование Религия Спорт Культура и туризм Транспорт Банки Развлечения и досуг Авто, Мото Животный мир
Контакты Форум Досуг в Интернете Реклама на сайте Правила на сайте


Календарь
.
 
«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
 
Погода
.
 

Погода в Комсомольске

 
 
Курс валют
.
  Межбанковские РєСѓСЂСЃС‹ валют
 Главная: Калинове свято милосердя
Добавил: admin | 21 января 2009 | Просмотров: 7786 | Комментариев: 0
 

«Калина»: історія успіху

altОРтаСД «Калина» було створене розпорядженням Комсомольської міської ради у 1993 році за ініціативи тоді міського голови Антоніни Прядко. Головним завданням об'єднання є надання у Комсомольську та селах Дмитрівської сільської ради дієвої допомоги самотнім людям похилого віку та інвалідам. Соціальні послуги надаються «Калиною» за чотирма основними напрямками:

-медико-соціальна реабілітація; 

-соціально-побутова реабілітація;

-соціальна допомога вдома;

-грошова та натуральна допомога.

Сьогодні «Калину» відвідують близько 5 тисяч комсомольчан, з якими працюють майже сто працівників об'єднання. На жаль, в нашій країні люди похилого віку та інваліди майже не мають змоги жити повним життям. І об'єднання реабілітації та соціальної допомоги «Калина» намагається змінити цю ситуацію. Комсомольчанам тут надають допомогу вдома, до їх послуг працює стоматкабінет, фізпроцедурний кабінет, масажист, перукар, швачка, робітник з ремонту взуття, працює бібліотека, фітобар, тренажерна зала, бальнеологічне відділення, проводяться засідання гуртків за інтересами, вечори та святкові зустрічі...

Діти з обмеженими можливостями мають змогу відвідати на канікулах оздоровчо-реабілітаційний тур програми «Паросток». На базі «Калини» працює клуб вчителів-ветеранів «Світоч». Гурт «Осіннє золото» об'єднує творчих людей, які живуть із любов'ю до пісні. Школа «Натхнення» згуртувала учасників війни, бойових дій, інвалідів війни, пенсіонерів, які діляться пережитим та допомагають один одному справлятись з тягарем долі. Близько місяця назад до об'єднання приєднались першопрохідці - перші будівники Комсомольська, для яких на базі «Калини» відкрито гурток «Піонер».

Надає «Калина» і термінову соціальну допомогу. До бригади швидкого реагування входять соціальний та медичний працівники, перукар, робітник з комплексного ремонту. І це далеко не повний список послуг, які надає об'єднання. І важливо, що всі  послуги «Калина» надає абсолютно безкоштовно.

Останні 5 років ОРтаСД «Калина» працює під керівництвом директора Лідії Василівни Бабич.

- Перше, що я вирішила зробити на новому місці - сформувати боєздатну, діючу команду, людей милосердних, з великим бажанням працювати для тих, хто побудував місто, виховав нас, і хто зараз  потребує уваги і допомоги.

Нещодавно я закінчила навчання у відкритому Міжнародному університеті розвитку людини «Україна» за спеціальністю: соціальна робота. А також навчання по Проекту "Посилення регіональних соціальних служб" Програми технічної допомоги Європейського союзу ТАСІС в Україні за спеціальністю "Правове забезпечення ефективної системи надання соціальних послуг". І прийшовши в «Калину» я зрозуміла, що мабуть все, чому я навчалась за своє життя, було для того, щоб я могла гідно працювати в Об'єднанні реабілітації та соціальної допомоги.

Ні на одній роботі, де я працювала раніше, мені не було так складно. Проте і такої віддачі я ще ніде не відчувала. Я розумію, що та допомога, яку ми надаємо, можливо остання в житті цих людей. І кожен з працівників нашого об'єднання усвідомлює, що та булочка, яку ми сьогодні принесли, або той обід, що приготували тут, можливо найбільша допомога, яку за все життя отримали ці люди. Останнім часом у нас значно збільшилось відвідування об'єднання. Адже, якщо раніше ми ставили собі за мету перш за все нагодувати, обігріти, одягти людей. То тепер ми намагаємось повернути в соціум людину будь-якого віку, з будь-якими фізичними недугами. Людина має жити активним життям! Тому у нас співають, танцюють, їздять на конкурси і займають там перші місця!

 

«Соціальний офіс» та його завдання

altЗвичайно, що у такій кропіткій роботі, як реабілітація та соціальна допомога велике значення має робота із нормативними документами та законодавчою базою. Право на надання пільг, або безкоштовне обслуговування тих, чи інших людей треба ще довести державі. Але найскладніше в цій ситуації доводиться самим знедоленим. Людям похилого віку або з обмеженими фізичними можливостями надзвичайно важко проходити потрібні їм інстанції. Працівники ОРтаСД «Калина» намагалися всіляко допомагати своїм відвідувачам із такими проблемами, поки не прийшло розуміння, що цієї допомоги потребують не окремі люди, а ціла спільнота. Як відповідь прийшла ідея створення на базі об'єднання «Соціального офісу». Завітавши до нього людина зможе отримати вичерпну інформацію щодо своїх прав та консультування потрібних їй фахівців з приводу того, чи іншого питання.

- Потреба у відкритті такого офісу сформувалася дуже давно, - розповідає Лідія Бабич. - Проте ми довго не могли зрозуміти що і як зробити у такій ситуації, щоб допомогти якомога більшій кількості людей. На щастя над цим питанням замислювались не лише ми, а й міська влада. Під час однієї із зустрічей з адміністрацією міста міський голова Сергій Супрун висловив думку, щодо створення «Соціального офісу», який би займався такими питаннями та запевнив, що зі свого боку надасть всю можливу допомогу. На допомогу нам прийшов і депутат Верховної Ради України Олександр Попов, який у свою чергу допомагає нам із вирішенням питань всеукраїнського масштабу. Тож спільними зусиллями та за підтримки Сергія Супруна та Олександра Попова у Комсомольську з'явився «Соціальний офіс». Він надаватиме юридичні консультації з питань чинного законодавства, здійснюватиме захист прав та інтересів людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями, інформаційні консультації та випуск інформаційно-просвітницької продукції з питань надання соціальних послуг ОРтаСД «Калина». Працівники офісу організовуватимуть зустрічі осіб, які знаходяться на обліку в об'єднанні, з представниками органів влади, установ, організацій міста, а також виїзні прийоми на територію Дмитрівської сільської ради для вирішення проблемних питань соціального напрямку. Також працівниками «Соціального офісу» будуть проводитись соцопитування з метою виявлення потреб у наданні різних видів соціальних послуг. Буде створено єдину базу даних людей, які звернулись за допомогою до ОРтаСД «Калина» та ін.

У "Калині" ми дуже відповідально відносимось до нашого кадрового забезпечення. Тому перед відкриттям офісу перед нами повстало питання - знайти кваліфікованого фахівця з досвідом роботи у сфері соціального захисту, який зміг би очолити "Соціальний офіс" та гідно вести його роботу. Згодом на цю посаду була призначена Валентина Сергачова.

- Раніше я працювала в міському управлінні праці та соціального захисту населення (УПСЗН) і просто була вражена, якими незахищеними є пенсіонери, інваліди, чорнобильці, афганці...,- розповідає завідуюча відділом «Соціальний офіс» Валентина Сергачова. - Наведу приклад. Одного разу до нас звернувся пенсіонер, учасник бойових дій, якому було потрібне ортопедичне взуття. Проте ми, працівники УПСЗН, були вимушені відправити дідуся додому за документами, адже пенсіонер йшов за допомогою і не знав, що із собою відразу треба взяти. Далі, ми виписали старенькому направлення, із яким він мав піти до наступного закладу, де з нього знімали мірки, знову оформлювали потрібні документи. І лише після цього пенсіонер чекав допомоги. Цей ланцюг витримає не кожна здорова людина. А що ж робити немічному самотньому старенькому: жінка померла, дітей немає, а отже і допомогти нікому. І доводиться таким людям звертатись до однієї інстанції, де їм говорять, які потрібні документи і повертають додому, потім немічні знову приходять уже з документами на руках, а після оформлення відповідної документації їх відсилають до наступної інстанції... Тоді я замислилась над питанням, чи можна якось спростити процедуру надання послуг незахищеним верствам населення, а також відразу інформувати їх щодо їх прав, надавати інформацію про існуючі види послуг, якими вони можуть користуватись. Проте тоді це казалось нездійсненим. А сьогодні для розв'язання цих проблем відрито «Соціальний офіс». І я сподіваюсь, що подібних проблем в Комсомольську не просто поменшає, ми будемо намагатись зробити так, щоб вони взагалі зникли.

 

З ювілеєм, «Калино»!

altЩоб привітати працівників об'єднання з ювілеєм 18 грудня до «Калини» завітали начальник головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко, представники міської адміністрації на чолі з міським головою Сергієм Супруном, депутати міської ради, гості з міжнародного відкритого університету розвитку людини «Україна», представники  духовенства та ін.

«Милосердям зігріваються серця» саме під таким гаслом пройшло святкування ювілею ОР та СД «Калина». Важливо, що на початку святкування директор об'єднання Лідія Бабич представила гостям «Калини» всіх своїх працівників, людей, кожен з яких хоча й на різних рівнях, проте робить свій неоціненний вклад в роботу об'єднання:

- Я очолюю об'єднання 5 років, але Я без Ми не буває, - говорить Лідія Бабич. - Тому я представляю вам зараз команду, потужну, дійову, яка створює імідж нового соціального працівника соціальної сфери нової України. Це завдяки їм на сьогодні у нас не має місця самотності і обездоленності.

Із словами вітання та подяки за роботу звернувся до присутніх міський голова Сергій Супрун:

- Дуже потрібно, і особливо важливо в такий нелегкий час не забувати про людей, чия доля склалася можливо трохи гірше, ніж у пересічних громадян. Що може бути найтеплішим для людини? Це добре слово, допомога в простих речах - як-то принести миску борщу, чи подати чашку кави... Така допомога вкрай потрібна людині, яка хоче жити, незважаючи на складні життєві обставини. Дуже важливо, щоб саме допомога соціально незахищеним верствам населення була такою, щоб люди, які її потребують, не відчували себе самотніми. Я хочу побажати працівникам «Калини» успіхів у роботі, мужності щодня, а ми в свою чергу будемо намагатись зробити так, щоб ваше фінансове забезпечення завжди було на потрібному рівні.

Я хочу низько вклонитись вам до землі за вашу щоденну нелегку працю! Тільки люди, яким Господь Бог дав особливе серце і особливу душу, можуть виконувати цю роботу. Лідіє Василівно, а вам особливо я хочу подякувати за те, що ви гідно продовжуєте ту традицію, яка була започаткована 15 років тому. Нехай вік вашого закладу буде нескінченним! До усіх питань, які ви ставите перед місцевою владою, депутатським корпусом ми уважно прислухаємось. Прикладом тому є відкриття «Соціального офісу». Але я чесно скажу, що ініціатива його відкриття в першу чергу належить тим людям, які тут щоденно працюють, і відносячись відповідально і з чистою совістю до своєї роботи знайшли ще один шлях самовдосконалення. «Соціальний офіс» - є прикладом самовдосконалення своєї роботи. І я радий, що він дасть змогу отримувати послуги людям, які проживають не лише на території Комсомольська, а ще й прилеглих до нас селищ. Але, щоб добратися до них, та якісно проводити роботу звичайно об'єднанню потрібен автомобіль. Тому прийміть від міської ради цей подарунок, тримайте ключі!

Не обминула присутніх теплим словом і начальник головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації Людмила Корнієнко:

- Я з великим трепетом відношуся до роботи соціальних робітників, адже саме вони своєю щоденною, зримою працею дарять добро людям. Я вдячна всім працівникам об'єднання, що ви з такою повагою відноситесь до своєї роботи. У вас нещодавно запрацювало відділення соціальної допомоги вдома, і працює вони дуже добре, запрацювало відділення медико-соціальної реабілітації, соціально-побутової реабілітації, родзинкою вашого колективу є те, що у вас вперше в Україні запрацювала така послуга, як швидка соціальна допомога, відкрито «Соціальний офіс». Ваш досвід вивчається в Україні і ми будемо його впроваджувати в області в наступному році. Ну а те, що днями ви відкрили бальнеологічне відділення (лікування водою) - це просто таки наша мрія! В територіальному центрі це перше таке відділення! Я дякую вам за ваші ідеї, за вашу роботу! І бажаю вам соціальної стабільності!

 

Зі словами вітання виступили і члени гуртків ОРтаСД «Калина», виступи підготували учні гімназії ім. В.О. Нижниченка, які під керівництвом вчителя Світлани Лук'яненко працюють разом із об'єднанням по програмі «Зв'язок поколінь». Щирим, родинним вийшло святкування 15-річчя «Калини», то ж всі ці роки об'єднання розвивалось у вірному напрямку. Та головне, мабуть, не ті звершення, які об'єднання вже має на своєму рахунку, а бажання колективу рухатись уперед і не зупинятись на досягнутому. З ювілеєм! 
 
 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 
Комментарии (0)  Распечатать
 
Панель управления
логин :  
пароль :  
   
   
Регистрация
Напомнить пароль?
 

           Реклама
. 

Яндекс.Метрика